آخرین اعدام زندانیان سنی مذهب همزمان با حذف حکم اعدام برای حمل مواد مخدر

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از حذف حکم اعدام برای حمل مواد مخدر با مصوبه امروز یکشنبه ۲۲ اسفند کمیسیون قضایی مجلس خبر داد. و از سوی دستکم ۵ زندانی سنی مذهب متهم به حمل مواد مخدر در زندانهای زاهدان و چابهار صبح امروز اعدام شدند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از رسانه های داخلی حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: اعضای کمیسیون قضایی در جلسه امروز و در جریان طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب کردند تا حکم اعدام از مجازات برای حمل مواد مخدر حذف شود.

وی افزود: بر اساس این مصوبه حکم اعدام از مجازات‌های در نظر گرفته‌شده برای حمل مواد مخدر از هرنوع و با هرحجمی حذف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: این مصوبه عطف به ماسبق نیز می‌شود و کسانی که پیش از این به خاطر حمل مواد مخدر برای آنها حکم اعدام صادر شده، می‌توانند از این قانون استفاده کرده و حکم اعدام آنها تعدیل شود.

اما گویا سخنان سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس نسبت به تعدیل  احکام صادره متهمان مواد مخدر شامل زندانیان سنی مذهبی نشده که در کمتر از یک ماه گذشته در “روندی غیر معمولی و سریع” اعدام شدند.

افزایش اعدام های زندانیان سنی مذهب بلوچ مربوط به مواد مخدر در هفته های گذشته واکنش علمای اهل سنت را نیز در پی داشت و مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولوی گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزاد شهر و مولوی ساداتی امام جمعه اهلسنت سراوان نسبت به “وجود دستوری سری از سوی رئیس قوه قضائیه برای تسریع اعدام زندانیان سنی مذهب متهم به حمل مواد مخدر” ابراز نگرانی کردند.

روز شنبه ۳۰ بهمن ماه آمد نیوزبنابر گزارش منابع مطلع خبری مبنی بر “دستور صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه برای تسریع اعدام زندانیان اهلسنت محکوم به اعدام” منتشر کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...