امام جمعه آزاد شهر: همایش دانش آموختگی دارالعلوم مکی هیچ خطری برای نظام ندارد

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 368 بدون نظر

مولوی محمد حسین گرگیج همایش فارغ التحصیلی دارالعلوم مکی را نماد اتحاد و اقوام و مذاهب دانسته و خواستار رفع محدودیت ها شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولانا گرگیج، امام جمعه شهرستان آزاد شهر در بخشی از خطبه های نماز جمعه ۱۷ اردیبهشت “همایش فارغ التحصیلی دارالعلوم مکی را نماد اتحاد و اقوام و مذاهب دانسته و نسبت به رفع محدودیت ها ابراز امیدواری کرده است”.

وی ضمن ابراز امیدواری از رفع ممانعت ها در خصوص حضور علما و اندیشمندان اهل سنت در چنین همایش هایی تصریح کردند: “همانطور که آیت الله اوحدی و بی آزار شیرازی از قم و تهران در آنجا تشریف آوردند امیدواریم همه علماء و اندیشمندان اهل سنت در این جلسه بتوانند شرکت کنند تا سال های آینده شاهد حضور چهره های شاخص اهل سنت کشور و حتی خارجی باشیم، این جلسه هیچ خطری برای نظام ندارد بلکه سبب عزت و اتحاد مردم می شود”.

مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در جریان سخنرانی اختتامیه همایش فارغ التحصیلی طلاب دارالعلوم زاهدان نیز خواستار برداشته شدن موانع برای حضور مهمانان خارجی و داخلی و چهره های اهل سنت شد.

لازم به ذکر هست که در سالهای اخیر همایش دانش آموختگی طلاب اهل سنت زاهدان با ممانعت های مختلفی از سوی مقامات امنیتی مواجه بوده است و همه ساله در هنگام برگزاری این همایش گزارشهای زیادی از برخوردهایی فراقانونی در ورودی های شهر زاهدان و همچنین از ممانعت حضور مهمان های خارجی و چهره های اهل سنت در مناطق دیگر کشور منتشر می شود.

مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر، کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان، رئیس شورای حرکت مکتب قرآن کردستان و مدیر مدرسه‌ی علوم دینی امام بخاری سنندج و همچنین آقای عمر محمدامینی (عمر ریش) جزو اندیشمندان اهل سنت بودند که از شرکت آنها در این همایش ممانعت صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید