امام جمعه اهل سنت خاش نسبت به تیر اندازی نیروهای امنیتی به شهروندان بلوچ اعتراض کرد.

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 206 بدون نظر

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از الخلیل انلاین، مولوی محمد عثمان امام جمعه الخلیل خاش در خطبه های نماز جمعه این هفته ۲۶ شهریور از تیر اندازی ماموران به شهروندان بلوچ اظهار تاسف کرده و گفتند: جای تاسف است که مامور دولت عامل ناامنی شود.

وی ادامه دادند: مردم و دولت باید امنیت را مورد توجه خود قرار دهند و همچنین نیروهای راهنمایی و رانندگی و نیروهای امنیتی همه دست هم دهند که نعمت امنیت از دست نرود ما همه نیاز به امنیت داریم.

وی با اشاره به تیر اندازی به مولوی حمید الله گمشادزهی استاد دارالعلوم مکی زاهدان، توسط نیروهای امنیتی گفت: مولوی حمیدالله گمشادزهی که یکی از اساتید حوزه دارالعلوم مکی زاهدان می باشد در حال گذر از مسیر جاده خاش – میرجاوه توسط مامورین مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت و این جای تاسف است که مامور عامل ناامنی شود و اظهار کند که خطا و اشتباهی شده است.

وی افزود: همچنین خطایی را هیچ کسی نمی پذیرد و قابل توجیه نیست.

مولوی حمیدالله گمشادزهی استاد دارالعلوم مکی زاهدان ۲۱ شهریور در مسیر خاش- میرجاوه مورد اصابت گلوله مستقیم نیروهایی امنیتی قرار گرفت، نیروهای امنیتی اما مدعی شدند که اشتباهی به وی تیر اندازی کرده اند.

سالانه ده ها شهروند بلوچ با تیر اندازی مستقیم نیروهای امنیتی و انتظامی بدون هیچ دلیلی جان خود را از دست می دهند که پیگیری های بازمانگان در مجامع قضایی و انتظامی هیچ نتیجه برای خانواده ندارد و هیچ گاه ماموران خاطی مجازات نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید