امام جمعه اهل سنت زاهدان خواستار چاره اندیشی مسئولان برای فاقدین شناسنامه بلوچ شد

مولانا عبدالحمید امام جمعه زاهدان در بازدید از اداره ثبت احوال زاهدان گفتند: برای حل مشکلات «فاقدین شناسنامه» و افراد «مشکوک‌التابعیت» چاره‌اندیشی شود.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید، صبح روز گذشته چهارشنبه ۱۵دی ۹۵، در بازدید از اداره ثبت احوال شهرستان زاهدان، با مسئولین اداره ثبت احوال استان دیدار کردند و بر حل مشکلات سجلی مردم تاکید کردند.

وی افزود: در استان افراد فاقد شناسنامه وجود دارند که با وجود داشتن هویت ایرانی، بنا بر سهل‌انگاری در گذشته، موفق به دریافت شناسنامه نشده‌اند.

مولانا افزودند: فاقدین شناسنامه در استان ما زیاد هستند. شرایط امروز، شرایط متفاوتی است که داشتن شناسنامه‌ بسیار مهم و ضروری‌ است. اگر کسی خانه‌ای نداشته باشد، شاید بتواند در گوشه‌ای زندگی کند، اما زندگی برای کسی که هویتش با مشکل مواجه باشد، بسیار دشوار است.

امام‌جمعه زاهدان در بخش دیگری از سخنان‌شان در دیدار با مسئولین ثبت احوال استان و شهرستان، به موضوع «ثبت اسناد و املاک» نیز اشاره‌ کردند و خاطرنشان ساختند: در استان مواردی وجود دارند که فردی مالکیت صدساله بر یک قنات یا ملک را دارد، اما به علت سهل‌انگاری در أخذ سند، اکنون با مشکل مواجه شده است. بسیاری نیز موجود هستند که ازدواج‌شان را ثبت نکرده‌اند.

ایشان توجه ویژه مسئولین ذیربط را در این خصوص خواستار شدند و گفتند: شاید در سایر مناطق کشور چنین مسائلی با این گستردگی وجود نداشته باشد، چون آنها از همان ابتدا دنبال ثبت اسناد و املاک خود رفته‌اند.

می‌طلبد که مسئولین محترم در جهت حل این مشکلات توجه ویژه‌ای داشته باشند. گفته می شود بیش از بیست هزار نفر از مردم استاد فاقد شناسنامه هستند که این امر بر مشکلات آنها افزوده است و آنها را در تنگنا قرار داده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...