امام جمعه رمین: انتقاد و اعتراض حق قانونی مردم است

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار 86 بدون نظر

مولانا خدابخش‌ اسلامدوست د‌ر مراسم نماز جمعه رمین چابهار با اشاره به اعتراضات اخیر در نقاط مختلف کشور ضمن توصیه به « حفظ امنیت عمومی د‌ر راستای بیان مطالبات» بر رعایت حقوق حقه مردم توسط دولت تاکید کرد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ مولانا خدابخش‌ اسلامدوست د‌ر این مراسم اظهار داشت: مطالبه، انتقاد و اعتراض حق قانونی مردم است و مردم می‌توانند طبق قانون مطالبات و خواسته‌های خود را مطرح کنند. ولی اغتشاش چیزی دیگر است طوری نباشد حق و حقوق کسی ضایع شود و به اموال عمومی و شخصی ضربه زده شود. ضربه زدن به اموال عمومی را نه قانون اجازه می‌دهد نه شریعت.

امام جمعه رمین ادامه داد: مردم مطالبات خود را از طریق اعتراضات و انتقادات و راه‌های قانونی پیگیری کنند. اما در این میان حقوق متقابلی بین مردم و دولت وجود دارد که باید رعایت شوند. اگر حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت رعایت شوند قطعا دیگر چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید. اما اگر بر مردم ظلم شود و حق آنها ضایع شود قطعا مشکلاتی پیش می‌آید.

استاد برجسته جامعه‌الحرمین‌الشریفین چابهار بر ضرورت حفظ «وحدت» و «امنیت» در ضمن مطالبات مردمی تاکید کرد و گفت: د‌ر ضمن اعتراض و مطالبه باید به وحدت و امنیت توجه شود. د‌ر سایه وحدت و امنیت است که انسان می‌تواند عبادت کند و به حقوق خود برسد.

ایشان در پایان خطاب به دولت‌ مردان فرمود: دولت‌مردان هم حق و حقوق حقه مردم را بدهند و از ظلم و زور اجتناب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید