امام جمعه سراوان: مشکل سیستان و بلوچستان امنیتی نیست بلکه بیکاری و فقر اقتصادی و معیشتی است

مولوی سید عبدالصمد ساداتی در خطبه های جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ گفتند: مشکلات سیستان و بلوچستان بیکاری و فقر اقتصادی و معیشتی است که با قوه قهریه قابل حل نیست.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امام جمعه اهلسنت سراوان با اشاره به ۳۸ سالگرد انقلاب تاکید کردند: مسئولین و دولت به حل مشکلات مردم توجه نمایند و به آنان جواب مثبت دهند؛ خواسته های مشروع و منطقی حق مردم و پاسخ مثبت وظیفه دولت است.

وی تصریح کردند: امروز مشکل سیستان و بلوچستان در ستیز و گریز و قوه قهریه نیست بلکه مشکل بیکاری و فقر اقتصادی و معیشتی است که حل شود، مردم حق دارند از مسئولان و دولتمردان مطالبات و خواسته های خود را بخواهند.

مولوی ساداتی خاطرنشان ساخت: در استان سیستان و بلوچستان با عطوفت و مهربانی و عقلانیت و با رویکرد اشتغال و تعامل سازنده باید برخورد نمود نه تنها در سخن بلکه با برنامه ریزی و عمل در پی عمران و سازندگی این منطقه شد.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان همچنین با اشاره به اینکه در این منطقه مرزی کارخانه و کارگاهی وجود ندارد و بسیاری از طریق مرز امرار معاش دارند بر تسهیل در امر تجارت مرزی سالم و قاچاق تلقی نکردن کالاهای مصرفی و اندک تاکید کردند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...