امام جمعه موقت راسک: آینده شغلی جوانان هیچ تضمینی ندارد

مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک در خطبه های نماز جمعه این هفته با انتقاد از عملکرد جمهوری اسلامی خواستار رفع تبعیض ها شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ مولوی نقشبندی در خطبه های نماز جمعه ۲۰ بهمن با توجه به نزدیک شدن ۲۲ بهمن گفت: دولتمردان همه ساله در۲۲بهمن ماه با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق می کنند! اما کاش به آرمانهای جوانانی که انقلاب کردندنیزتوجه میشد. جوانان به خاطرظلم وستم، فساد و تبعیض و نا عدالتی رژیم شاهی انقلاب کردند.

امام جمعه موقت راسک درادامه افزود: امام خمینی فرمودند ما دنیا و آخرت شما را آباد می کنیم! هم اکنون چهل سال ازعمر انقلاب می گذرد. فساد و تبعیض و ناعدالتی علیرغم فرمان صریح رهبری به اوج رسیده است.

وی در ادامه گفت: بنده به عنوان یک شهروند اهلسنت استدعا دارم به حرف ما گوش کنید!
اینکه باگذشت چهل سال هنوز به اهلسنت اجازه ساخت مسجد در تهران داده نشود هرگز برای اهلسنت توجیه پذیر نخواهد بود باید در تمام شهرها اجازه ساخت مساجد داده شود.
خداوند گفته (ومن اظلم ممن منع مساجدالله آن یذکرفیه اسمه) ظالم ترین فرد در کره خاکی کسی است که جلوی عبادت در مساجد را بگیرد.

مولوی عبدالغفار همچنین گفت: استدعاداریم گزینه شیعه وسنی درفرم های استخدامی برای ابدبرداشته شود.

وی افزود: فقر و ناداری در بلوچستان به اوج رسیده است. آینده شغلی جوانان هیچ گونه تضمینی ندارد و بستن مرزها به بهانه ی اینکه نا امنی ها از خارج به داخل کشور کشانده نشود سیاستی نا کار آمداست و موجب نا امنی در داخل کشور می شود.

خطیب جمعه راسک در ادامه خاطرنشان کردند: ما بر این باوریم که رژیم شاه ستم می کرد و ما ازظلم و ستم بیزاریم .اما در رژیم شاهنشاهی هم زمانیکه خسرو گلسرخی درخواست برگزاری دادگاه علنی نمود برایش دادگاه علنی برگزارشد و تاکنون از رسانه های ایران پخش می شود و این یک نکته عطفی در حکومت شهنشاهی بود. اما بسیاری از زندانیان تقاضای برگزاری دادگاه علنی می نمایند که متاسفانه به آن توجهی نمی شود!

بسیاری ازجوانان ما در پیشین -نصیرآباد_کوه ون و ایرانشهر در زندان بسر می برند و چنین درخواستهایی دارند که متاسفانه مسئولین از برگزاری دادگاه علنی طفره می روند که این بیانگر چیست؟

مولوی نقشبندی ادامه داد: دیروز پدر زندانی عبدالرحیم کوهی ازپادیگ فوت کرد و انتظارداشتیم هم چون پسر هاشمی رفسنجانی به ایشان مرخصی داده شود تا در تشییع پیکرش شرکت کند ولی متاسفانه چنین نشد که اینها تمام بیانگر ناعدالتی صریح وآشکار می باشند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...