امام جمعه پشامگ: انتظار نداشتیم جواب مطالبات ما با تیر داده شود.

امام جمعه پشامگ با انتقاد از انسداد مرز گفت اگر من در دو هفته گذشته از انسداد مرز انتقاد کردم این دغدغه مردم بوده است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ در خطبه های نماز جمعه این هفته ۳۰ تیر ماه ۹۶ با انتقاد از انسداد مرز گفت:” دو هفته از این تریبون خواسته مردم مرز نشین را مطرح نمودم و دوستان (مسئولین) از سخنان بنده گلایه کرده اند بنده دغدغه مردم را بیان کرده ام و انتظار نداشتم جواب مطالبات ما با تیر داده شود.

مسئولین گفتند:” مولوی خواسته تو چیست و چه می خواهی من گفتم: من چیزی نمی خواهم از من سوال کنید مردم چه می خواهند من می گویم درد دل مردم را گوش کنید”.

وی با اشاره اینکه نیروهای سپاه بجای رسیدگی به مطالبات و خواسته های مردم گفتند: ” به کسی که رای داده اید بگویید تا مرز را باز کند! افزود: “اگر رای دادن کار اشتباه و غلطی هست و ما چوب رای دادن خود را می خوریم پس دوستان بگویند تا ما دوباره رای ندهیم و خودمان را بدبخت نکنیم، اگر بخاطر رای دادن ما فرزندان جوان و نوجوان ما تیر می شوند و خودروهای آنها به آتش کشیده می شوند پس بگویید تا ما رای ندهیم و خودمان را به کشتن ندهیم”.

مدیر مدرسه دینی انوار الحرمین سرباز افزود:” من از سرداران سپاه و مسئولین می خواهم افرادی را که چهره نظام را بد نشان می دهند و مردم را از نظام منتفر می کنند جلوی این افراد را بگیرند”.

وی افزود:” اگر مسئولین می خواهند مرز را ببندند ما اعتراضی نداریم اما باید کار جایگزینی برای مردم فقیر بیچاره پیدا کنند تا مردم بتوانند تکه نانی بخورند”.

“توزیع اسلحه سبب فساد، دزدی و ناامنی شده است”

مولوی فضل الرحمن کوهی همچنین روز پنچ شنبه ۲۹ تیر ماه نیز در یک جلسه عروسی با انتقاد از توزیع سلاح توسط سپاه گفته بود که:” اسلحه و تفنگ عزت بود اما امروز چون بدست هر کس و ناکس افتاده شده بی عزتی”.

وی افزود:” اسلحه بخاطر ایجاد امنیت به هر کس داده شد فساد و دزدی و نا امنی به بار آورد. امروز در منطقه مابا لباس و اسلحه نظامی دزدی و مردم آزاری عام گشته است”.

امام جمعه پشامگ با انتقاد از عدم بکار گیری افراد خوشنام صالح در سپاه گفت:” دست و پای آدمهای خوب و دلسوز و مدبر بسته و اسلحه بدست دیگران است”.

پیش از نیز ائمه جمعه اهل سنت از توزیع اسلحه توسط سپاه انتقاد کرده و آنرا سبب ناامنی دانسته بودند که از جمله می توان به مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه آزاد شهر، مولوی یوسف حسین پور، مولوی اسد الله کریمزایی امام جمعه آشار، مولوی محمد گل کرمزهی مدیر مدرسه مخزن العلوم خاش، مولوی طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور ایرانشهر، مولوی عبدالرئوف قاسم زائی امام جمعه ابوذر غفاری سرزه ایرانشهر و… نام برد”

لازم به ذکر است که مرز مدت یک ماه است که به طور کامل بسته و مرزنشینان با مشکلات شدید معیشتی مواجه شده اند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...