انتقاد امام جمعه موقت آشار از انسداد مرز و تیر اندازی به شهروندان بلوچ

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 197 بدون نظر

مولوی اسد الله کریمزایی، امام جمعه موقت و مدیر داخلی مدرسه دینی دارالفرقان آشار با انتقداد از انسداد مرز و تیراندازی به شهروندان بلوچ خواستار رفع این مشکلات شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی اسدالله کریمزایی امام جمعه موقت آشار در خطبه های نماز جمعه روز گذشته ۹ تیر با اشاره به انسداد مرز آشار و تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی و امنیتی به شهوندان بلوچ به بهانه “قاچاق سوخت” خواستار رفع این مشکل شده و گفت:” نیروی انتظامی و نیروهای سپاه که مسئول حفظ جان شهروندان هستند نباید مردم را به خاطر چند لیتر سوخت هدف قرار دهند”.

وی افزودند:” مولوی عبدالغفار کریمزایی امام جمعه آشار روز عید نیز به این مسئله اشاره کردند ما از مسئولین و شوراها و بخشدار آشار می خواهیم که پیگیر این مشکل باشند و مرز را که سبب معیشت مردم فقیر این خطه هست سفت و سخت نگیرند”

لازم به ذکر است که بیش از یک ماه هست که مرزهای منطقه بلوچستان کاملا مسدود شده است و مردمی که با تبادل کالا در مرز امرار معاش می کردند با مشکلات مضاعفی مواجه شدند.

بیش از ۸۰درصد مردم این مناطق زیر خط فقر زندگی می کنند آنها فقط با وارد کردن کالاهای مصرفی چون ” برنج، انبه ، موز و… و همچنین با فروش مواد سوختی امرار معاش می کردند که انسداد مرز مشکل آنها را چند برابر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید