انتقاد شدید مولانا گرگیج نسبت به ایجاد محدودیت بر همایش های فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت

کمپین فعالین بلوچ_امام جمعه اهل سنت آزاد شهر نسبت به رفتارهای سلیقه ای در خصوص برگزاری همایش های دانش آموختگی طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت به شدت انتقاد کرد و از مسئولین رده بالای کشور خواست به جای ایجاد محدودیت برای شهروندان اهل سنت به فکر اقتصاد کشور باشند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر در بخشی از سخنانش در مراسم نمازجمعه (۲۴ فروردین ۹۷) شهرستان آزادشهر با اشاره به ایام برگزاری همایش های فارغ التحصیلی طلاب مدارس علوم دینی بلوچستان اظهار داشت: همایش های فارغ التحصیلی در بلوچستان شب گذشته پایان یافت، نه آسمان به زمین آمد، نه حکومت تغییر کرد و نه امنیت کشور به هم خورد پس عزیزان بر اساس توهمات عمل نکنند.

وی افزود: مسئولین، علمای طراز اول اهل سنت را آزاد بگذارند تا آزادانه در این همایش ها حضور یابند و مسایل ارشادی را به مومنین بازگو کنند و یا موضوعاتی که سبب اُخوت و برادری می شود و وحدت ملی را مستحکم تر می کند را بیان فرمایند.

مولانا گرگیج با بیان این که ” برخی ازمسئولین نباید سلیقه ای عمل کنند” تاکید کرد: نباید از مسایلی که کاملا قانونی است و سبب اختلال در امنیت نمی شود جلوگیری کرد پس در ورودی شهر زاهدان کارت های ملی شهروندان مصادره نشود زیرا چنین امری غیر قانونی می باشد، این رفتارها فقط در راستای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم می شود.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه گفت: چنین رفتارهایی بسیار اشتباه است، مسئولین باید جلوی افرادی که سلیقه ای عمل می کنند را بگیرند؛ انسان ها حق زندگی آزادانه، حق نفس کشیدن و حق تردد دارند؛ این انصاف نیست که ما در صدد جذب توریستان خارجی باشیم اما هموطنان را از تردد در داخل کشور منع کنیم.

عالم سرشناس اهل سنت کشور تاکید کرد: مدعی آزادی در کشور هستیم اما علمای سرشناس اهل سنت حق سفر به سایر استان ها را ندارند، ما قصد بازگویی چنین مسایلی را نداریم اما وقتی چنین محدودیت هایی را مشاهده می کنیم نسبت به آن متذکر می شویم.

ایشان خطاب به مسئولین خاطرنشان ساخت: مسئولین باید به فکر چالش های اقتصادی کشور باشند که امروز اقتصاد کشور فلج شده است، آیا درگیری در مجلس شورای اسلامی در شان نظام بود؛ دلار یک روزه به ۶ هزار تومان می رسد و از آن سو شعار می دهیم که دلار ۴۲۰۰ تومانی را به بازار عرضه می کنیم اگر واقعا می توانید چنین کاری انجام دهید.

مولانا گرگیج در پایان تصریح کرد: وقتی ارزش یک دلار ۶ هزار تومان باشد مردم چگونه فعالیت اقتصادی داشته باشند؟ً! مسئولین فقط وعده می دهند اما از آن سو دلار با حیثیت و اقتصاد ما بازی می کند پس مسئولین به جای ایجاد محدودیت به فکر اقتصاد کشور باشند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...