انتقاد مجدد امام جمعه پشامگ نسبت به انسداد مرز

مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ برای چندمین بار از انسداد مرز انتقاد کرده و خواهان باز شدند مرز جهت امرار معاش مرزنشینان شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی فضل الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ در خطبه های نماز جمعه ۲۳ تیر ماه با انتقاد از انسداد مرز گفت:” مردم از ما انتظار دارند و ما هم وظیفه داریم مشکلات مردم را پیگیری کنیم و امیدواریم که به مطالبات ما رسیدگی شود”.

مولوی کوهی با اشاره به انتقادات از انسداد مرز در هفته گذشته افزود: “هفته گذشته در مورد مرز صحبت شد و چند روز قبل شنیدیم که به ماشین مسافر بری تیراندازی شده و یک بچه معصوم هم تیر خورده است”.

مدیر مدرسه دینی انوار الحرمین ادامه داد:” اما درخواست ما این نیست که مرز آزاد شود تا مواد و… وارد کشور گردد، ولی مردم ما با مردم بلوچستان پاکستان کاملا روابط خویشاوندی دارند و هیچ گونه جدایی ندارند بنابراین درخواست ما این است که گذرگاهی قانونی در حد مردم و امرار معاش با تبادل کالاهای مجاز داشته باشند”.

امام جمعه پشامگ گفت:” ما قطعا و ابدا مردم را به آشوب دعوت نمی کنیم اما اگر مشکل مردم حل نگردد دست به دعا می شویم و فریاد خود رابه خداوند می رسانیم و خداوند به فریاد رسی مظلومان قسم خورده است”.

مولوی کوهی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع معلمان خرید خدمان اشاره کرده و افزود:” این موضوع از طرف فرماندار محترم و سایر مسئولین در حال پیگیری است و انتظار داریم بیشتر پیگیری شود تا به نتیجه مثبتی برسیم”

در هفته های گذشته ائمه جمعه منطقه از جمله مولوی عبدالغفار کریمزایی و مولوی اسد الله کریمزایی، مولوی عبدالصمد ساداتی نیز نسبت بسته شدن مرزها توسط سپاه پاسداران اعتراض کرده و خواهان باز شدن فعالیتهای مرزی برای مردم مرزنشین شده بودند.

بیش از ۸۰درصد مردم مناطق مرزی بلوچستان زیر خط فقر زندگی می کنند آنها فقط با وارد کردن کالاهای مصرفی چون برنج، انبه ، موز و… و همچنین با فروش مواد سوختی امرار معاش می کنند که انسداد مرز مشکل آنها را چند برابر کرده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...