برخی از امدادرسانهای بلوچ از مناطق زلزله زده کرمانشاه اخراج شدند

برخی از امداد رسانان بلوچ وابسته به مسجد مکی به زلزله اخیر کرمانشاه اخراج شدند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی بدری رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه خیریه محسنین زاهدان ۹ آذر ماه در مراسم یادبود جانباختگان زلزله کرمانشاه با اشاره به “برخی مشکلات امدادرسانان بلوچ در کرمانشاه” گفت: به امدادرسانان ما در مناطق زلزله‌زده گفته شده باید ظرف ۲۴ ساعت منطقه را ترک کنند؛ در حالی که همکاران ما هنوز به امدادرسانی مشغولند و بسیاری از کمک‌ها را انبار کرده‌اند و دارند خدمت می‌کنند.

مولوی بدری با انتقاد از “رفتارهای سلیقه‌ای” و “تبعیض‌آمیز” با امدادرسانان «مؤسسه خیریه محسنین زاهدان» افزود:” کمک‌های جمع‌آوری شده به دستور مولانا عبدالحمید، حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی برآورد می‌شود. اعضای مؤسسه هنوز در محل مستقرند و خانواده‌های زیادی را تحت پوشش قرار داده‌اند”.

مولوی بدری در پایان با اعلام “سلام مولانا عبدالحمید” به مردم زلزله زده گفت: “احساس ما این است که این مشکل و مصیبت بر ما آمده است. هر فرد ملت باید چنین احساسی داشته باشد.”

موسسه خیریه محسنین یکی از موسسات تابعه دارالعلوم زاهدان و زیر نظر این حوزه علمیه اهلسنت اداره می شود.

پیشتر نیز گزارشهای از برخوردهای تبعیض آمیز نسبت به این حوزه گزارش شده است منجمله، ممانعت از مشارکت اهلسنت مناطق دیگر کشور به جلسات فارغ التحصیلی مکی زاهدان و ممانعت از سفر مولوی عبدالحمید به مناطق سنی نشین ایران.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...