برگزاری دادگاه ۳ نفر از زندانیان نصیر آباد

دادگاه سه نفر از بازداشت شدگان نصیر آباد سرباز برگزار شد.

تا کنون دادگاه سه نفر از ده زندانی بلوچ معروف به “زندانیان نصیر آبادی” به نام های نجیب رئیسی ، عبدالستار بهرامزهی و امین رئیسی به طور مجزا به ترتیب در روزهای ۱۹ اسفند، ۲۲ و ۲۳ اسفند در زاهدان برگزار شد.

این دادگاه ها غیر علنی بوده و به خانواده ها اجازه ورود به دادگاه داده نشده است.

به خانواده این زندانیان اعلام شده که بقیه ۷ نفر از بازداشت شدگان  پس از تعطیلات نوروز دادگاهی خواهند شد.

ابوبکر (صدیق) بهرامزهی ، مصیب وطن خواه ، داوود بهرامزهی ،عامر گهرامزهی ، بشیر بلیده ای  و ادریس بلیده ای  ۷ بازداشتی دیگری هستند که در انتظار برگزاری دادگاه به سر می برند.

تا جایی که کمپین فعالین بلوچ در جریان است این زندانیان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” محاکمه شده اند، از جزئیات درج شده در پرونده آنها اطلاع دقیقی در دست نیست. اما مسئولان امنیتی در بیانیه هایی که توسط خود خانواده هایشان به شدت رد شده است، آنها را متهم به “اقدامات مسلحانه و تشکیل گروهک و قتل معلمان در منطقه سرباز” کرده اند.

خود زندانیان در تماس با خانواده ها از وجود “شکنجه های شدید و اعترافات دیکته شده” در مدت بازداشت در محبس وزارت اطلاعات خبر داده اند.

ماه گذشته وزارت اطلاعات برای آزادی این زندانیان شرط تودیع وثیقه هایی با ارزش ۱۰ میلیارد تومان برای هر کدام از آنها گذاشت که خانواده ها از “عجز در پرداخت این مبلغ” خبر دادند. از آن پس دادگاه این زندانیان به جریان افتاد.

پیش از این متهمان این پرونده خواستار برگزاری دادگاه علنی با حضور معتمدان محلی و علما برای روشن شدن حقاقیق شده بودند.

به نظر می رسد به دلایل نامشخص این درخواست آنها پذیرفته نمی شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...