بوی نامطبوع معضلی آزار دهنده در خاش

بویی نامطبوعی از ماه مبارک رمضان تاکنون مردم خاش را نگران ساخته است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایسنا- این بوی نامطبوع از آن زمان تاکنون هر از گاهی در هفته‌ای دو و سه بار در نیمه‌های شب و اوایل بامداد در نقاط مختلف شهر خاش منتشر می‌شود و از این بابت شهروندان در این شهر به شدت نارضایتی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش در نامه‌ای به فرماندار خاش گلایه مندی شهروندان را متذکر شده است.

عید محمد قلندرزهی در متن نامه خود آورده است: انتشار بوی نامطبوع در برخی اوقات پایانی و نیمه‌های شب در محدوده هواشناسی، ریگ آباد، اردوگاه قدیم، خیابان جمهوری، فردوسی، انقلاب، رودکی، سعدی و غیره که موجب نارضایتی و گلایه مندی شهروندان و تماس‌های مکرر آنها با شورای شهرستان شده است.

وی ادامه داد: احتمال دارد کانون انتشار این پدیده بوی نا مطبوع کشتارگاه طیور، مرغداری‌ها، شهرک صنعتی، سپتیک مرکز آموزشی ۰۸ و تیپ مستقل ۲۸۸ زرهی ارتش، آشپزخانه‌های تولید مواد مخدر صنعتی و غیره باشد که انتظار می رود بررسی و پیگیری‌های لازم صورت بپذیرد و با یافتن منشاء این پدیده زمینه رضایتمندی شهروندان فراهم شود.

شب گذشته به دنبال استشمام بوی بد و نا مطبوع و موج شکایات مردمی با دستور ویژه فرماندار خاش اکیپی متشکل از مدیران جهاد کشاورزی، شبکه و مرکز بهداشت، نیروهای امنیتی و انتظامی و غیره برای ریشه یابی آن ماموریت پیدا کردند ولی تاکنون نتیجه اقدامات انجام شده گزارش نگردیده و شهروندان خاش به دنبال پاسخ مسئولان هستند.

محمداکبر چاکرزهی فرماندار خاش بیان کرد: بوی نامطبوعی که در نقاط مختلف این شهر استشمام می شود منشاء آن فعل و انفعالات شیمیایی و ناشی از فعالیت واحدهای تولیدی غیر استاندارد بوده که در هر چند مدت یکبار لحظاتی شهروندان را آزرده خاطر می‌سازد.

وی اظهار کرد: دستگاههای مختلف در حال بررسی و پیگیری موضوع هستند که امیدواریم در کمترین زمان بتوانیم نتایج اقدامات را به مردم گزارش کنیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...