بیش از ۳ هزار روستا در سیستان و بلوچستان از نبود آب شرب مناسب رنج می برند

نماینده مردم زاهدان در مجلس مشکل عدم وجود آب شرب مناسب و بهداشتی را یکی از علل بروز بیماری و بوجود آمدن مشکلات بهداشتی در استان های مرزی دانست وگفت: بیش از ۳ هزار روستا در استان سیستان وبلوچستان با مشکلات تهیه آب شرب مواجه هستند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، به نقل از خانه ملت، حسینعلی شهریاری مشکل عدم وجود آب شرب مناسب و بهداشتی را یکی از علل بروز بیماری و بوجود آمدن مشکلات بهداشتی در استان های مرزی دانسته و گفت: بیش از ۳ هزار روستا در استان سیستان و بلوچستان با مشکلات تهیه آب شرب مواجه هستند که باید برای تهیه آب سالم برای آنها اقدام جدی صورت بگیرد.

وی با تاکید به اینکه یکی از معضلات و مشکلات استان های مرزنشین بحث بیماری های واگیردار است تصریح کرد:همواره به دلیل هم مرزبودن با کشورهای دیگر بیماری های نوظهوری در مناطق مرزی را شاهد هستیم که این امر توجه به بهداشت و سلامت مرز را مورد تاکید قرار می دهد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث تب کریمه کنگو با توجه به اینکه نزدیک به ۱۹ نفر در استان گرفتار این بیماری شدند؛ ولی با اقدامات صورت گرفته کشته و تلفاتی در این زمینه نداشتیم، تاکید کرد:سلامت و بهداشت مردم مرزنشین باید مورد توجه قدی مسئولان قرار بگیرد و زیرساخت های بهداشتی استان های مرزی نیز باید تقویت شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...