بی آبی در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد

بی آبی، معضل جدید در منطقه سیستان و بلوچستان نیست، بلکه بیش از ده سال است که بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان به این معضل دچار شده اند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از منابع داخلی، معضل بی آبی در منطقه سیستان و بلوچستان از اول فصل تابستان آغاز شده است به گونه ای که در برخی از روستاهای آب به طور کل قطع گردیده و روستانشینان مجبورند بشکه های آب را از دیگر شهرها به روستا وارد کنند.

آب رسانی با تانکر یکی دیگر از راهکارهایی است که در معدود روستاها بکار گرفته شده است، تانکر های آبی که در یک وعده از روز به روستاها سر می زنند و بی شک نمی تواند جوابگو تامین آب شرب همه ی خانواده ها باشد.

بی آبی، معضل جدید در سیستان و بلوچستان نیست، بلکه بیش از ده سال است که بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان به این معضل دچار شده اند، چاره اندیشی مسئولین در رفع معضل آب شرب روستائیان نیز تا کنون به نتیجه ای نرسیده و قربانی این کم توجهی اکنون مردم استان سیستان و بلوچستان هستند.

خبر بی آبی هر روز از یک روستا به گوش می رسید، خود مسئولین هم پس از ده سال هنوز نمی دانند مشکل از چیست و اگر هم می داند چرا تا کنون برای رفع این معضل چاره اندیشی نکرده اند.

یکی از اهالی روستای خاک سفیدی در این خصوص گفت: روستای خاک سفید و روستاهای اطراف شهرستان هیرمند سیستان و بلوچستان در آستانه بحرانی شدید قرار دارد.

وی گفت: مردم این روستا و روستاهای اطراف آن چندین سال است با کمبود آب مواجه اند امسال طوفان، گرد و خاک و ریزگرد به این بحران اضافه شده و اهالی شهرستان هیرمند را در معرض خطر جدی قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه کار در حال انجام ، آبرسانی به مردم این روستاها با تانکر آب بوده است که این کار نیز به جوابگوی همه ی خانواده ها نیست.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...