ترک تحصیل دختران روستای بلوچ بخاطر نبود فضای آموزشی

مدیر آموزش و پرورش سرباز گفت: هر ساله بسیاری از دانش آموزان دختر این شهرستان به دلیل نبود فضای آموزشی ترک تحصیل می‌کنند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پاپایا، مراسم افتتاح مدرسه خیرساز روستای”پیر” از توابع شهرستان سرباز با حضور مسئولین شهرستانی، خیرین مدرسه ساز و دانش آموزان این روستا برگزار شد.

محمدامین سرکوری در حاشیه این مراسم با اشاره به مشکلات آوزشی روستای “پیر” از توابع شهرستان سرباز، گفت: برخی از روستاهای شهرستان سرباز با مشکلات فضای آموزشی روبه رو هستند که دانش آموزان این روستا نیز فقط یک مدرسه دو کلاسه فرسوده قدیمی و یک کانکس برای تحصیل داشتند که به عنوان تنها فضای آموزشی این منطقه مورد استفاده قرار می گرفت که اینک به همت این خیر مدرسه ساز دانش آموزان روستای “پیر” نیز از نعمت  فضای آموزشی مناسب برخوردار شدند.

وی افزود: مدرسه ساخته شده جدید در اختیار۹۰ دانش آموز دختر مقاطع متوسطه اول و دوم قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش سرباز با تاکید بر اینکه با ساخت چنین مراکزی شاهد ترک تحصیل دانش آموزان دختر برای نبود فضای آموزشی در نزدیکی محل زندگی آنان نخواهیم بود، بیان کرد: از آنجا که برای دختران منطقه شرایط تحصیل در روستای اطراف دشوار بوده و بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلف اجازه تحصیل در نقاط دیگر را به دختران نمی‌دهند هرساله شاهد ترک تحصیل اجباری تعداد زیادی از آنان هستیم که ساخت چنین مدارسی به ادامه تحصیل آنان کمک زیادی کرده و موجب شکوفایی علمی منطقه خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: این فضای آموزشی دارای پنج کلاس درس بوده و در منطقه ای صعب العبور و کوهستانی ساخته شده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...