دادگاه جوانان نصیرآباد بعد از ۱۰۰۰ روز بلاتکلیفی مجددا به تاخیر افتاد

دادگاهی جوانان نصیرآباد که قرار بود، روز گذشته برگزار شود بار دیگر عقب افتاد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز سه شنبه ۱۱ مهر قرار بود دادگاهی جوانان نصیرآباد که بیش از ۱۰۰۰ روز در بلاتکلیفی بسر برده اند برگزار شود اما علیرغم اعلام به زندانیان و خانواده آنها جلسه دادگاه برگزار نشد.

تا کنون دادگاه “غیر علنی” سه نفر از ده زندانی بلوچ معروف به “زندانیان نصیر آبادی” به نام های نجیب رئیسی ، عبدالستار بهرامزهی و امین رئیسی به طور مجزا به ترتیب در روزهای ۱۹ اسفند، ۲۲ و ۲۳ اسفند سال ۹۵ بدون نتیجه برگزار شده است.

ابوبکر (صدیق) بهرامزهی ، ابوبکر ملازهی، مصیب وطن خواه ، داوود بهرامزهی ،عامر گهرامزهی ، بشیر بلیده ای  و ادریس بلیده ای  ۷ بازداشتی دیگری هستند که در انتظار برگزاری دادگاه به سر می برند و انتظار می رفت که دادگاهی این ۷ نفر ۱۱ مهر ماه برگزار شود اما بار دیگر عقب افتاد و برگزار نشد.

از جزئیات درج شده در پرونده آنها اطلاع دقیقی در دست نیست. اما مسئولان امنیتی در بیانیه هایی که توسط خود و خانواده هایشان به شدت رد شده است، آنها را متهم به “اقدامات مسلحانه در منطقه سرباز” کرده اند.

بهمن ماه ۹۵ مسئولان امنیتی و قضایی برای آزادی این زندانیان شرط تودیع وثیقه هایی با ارزش ۱۰ میلیارد تومان برای هر کدام از آنها گذاشت که خانواده ها از “عجز در پرداخت این مبلغ” خبر دادند. از آن پس دادگاه این زندانیان به جریان افتاد.

پیش از این متهمان این پرونده خواستار برگزاری دادگاه علنی با حضور معتمدان محلی و علما برای روشن شدن حقایق شده بودند. اما درخواست این بازداشت شدگان مورد پذیرش قرار نگرفته است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...