روستای میشود نیکشهر نیازمند ۴ کیلومتر آسفالت راه خاکی است

شماری از اهالی روستای میشود از توابع دهستان مهبان نیکشهر آسفالت چهار کیلومتر راه مناسب خاکی و سنگلاخ این روستا را خواستار شدند.

کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایرنا- جاسم صادقی منتخب مردم روستای میشود در شورای اسلامی این روستا اظهار داشت: خاکی و سنگلاخ بودن جاده این روستا مشکلات زیادی را برای خودروها و رانندگان ایجاد و هزینه های زیادی را برای مردم تحمیل می کند.

وی افزود: روستای میشود با مرکز شهرستان نیکشهر ۶۳ کیلومتر فاصله دارد و از حدود بیش از سه دهه گذشته با مشکلات فراوان در زمینه فضای آموزشی، آنتن دهی تلفن همراه و روستایی، اینترنت، خشکسالی و از بین رفتن کشاورزی، طرح هادی روستایی، بیکاری جوانان و آب شرب مواجه است بطوریکه مردم برای برقراری یک تماس تلفنی به بالای کوه می روند.

وی ادامه داد: وجود مدرسه کانکسی آهنی خیلی برای دانش آموزان مشکل ساز شده و نیاز است یک فضای آموزشی در شان دانش آموزان احداث شود.

منتحب مردم روستای میشود در شورای اسلامی از مسئولان شهرستان نیکشهر، استان سیستان وبلوچستان و کشور، خیران بومی و کشوری و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خواست برای حل مشکلات مردم گام های مثبتی بردارند.

فرماندار نیکشهر نیز گفت: دولت تدبیروامید منکر مشکلات نیست و فضا را برای بیان مشکلات کاملا باز گذاشته است تا مردم در دورترین نقاط روستایی مشکلات را با مسئولان ارشد در میان بگذارند.

صاحبگل صالحی افزود: روستای میشود مانند بسیاری از روستاهای حوزه شهرستان نیکشهر فاقد راه مناسب آسفالته، آنتن دهی تلفن همراه و فضای نامناسب آموزشی است.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مجری راه آهن در نزدیکی محدوده روستای میشود در حال کار است که امیدواریم در زمینه حل برخی از مشکلات این روستا به ویژه آسفالت راه چهار کیلومتری آن همکاری و مساعدت کند.

فرماندار نیکشهر گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و موسسات زیر مجموعه و پیمانکار تاکنون همکاری خوبی برای ساخت مدرسه، بازگشایی راههای روستایی همجوار طرح بزرگ راه آهن داشته اند.

صالحی گفت: مشکلات آنتن دهی تلفن همراه، ساخت فضای آموزشی مناسب در دستور کار قرار دارد و پیگیری های لازم در اینخصوص خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روستای میشود ۲۹ خانوار و ۶۹ نفر جمعیت دارد و در ۶۳ کیلومتری مرکز شهرستان نیکشهر واقع شده است.

نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.

شهرستان نیکشهر با ۳۹۵ روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۴۱ هزار و ۸۹۴ نفر جمعیت با ۳۷ هزار و ۲۰۷ خانوار در فاصله ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...