سپاه سلمان سیستان و بلوچستان: ۸۰۰ گروه اطلاعاتی بسیجی تشکیل داده ایم

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 696 بدون نظر

سپاه که از سال ۸۸ امنیت کامل استان سیستان و بلوچستان را به طور رسمی به دست گرفته است اعلام کرده که ۸۰۰ گروه اطلاعاتی بسیجی سازماندهی کرده است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از رسانه های داخلی سرهنگ محمد ناظری جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان  پیش از خطبه های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان گفت: ” سپاه و بسیج در حوزه اشراف اطلاعاتی و نیز با اطلاعات مردمی توانسته در بخش هایی چون آزادی گروگان و دستگیری آدم ربایان، افراد مسلح و فراری که امنیت استان را خدشه دار کرده بودند ایفای نقش کند.”

وی “کشف و تحویل سلاح های غیرمجاز”  ” مواد مخدر” “ارتشا و اختلاس” را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه اشراف اطلاعاتی توسط سپاه استان و پایگاه های بسیج و حوزه های مقاومت ذکرکرده است.

اشاره جانشین فرمانده سپاه به “اطلاعات مردمی” و تشکیل ۸۰۰ گروه اطلاعاتی در سطح بسیج استان سیستان و بلوچستان بر می گردد به تشکیل پایگاه های بسیج در روستاها و شهرها و هم شریان های استان سیستان و بلوچستان پس از سال ۸۸ تا کنون.

هر پایگاه بسیج متشکل از ۱۰ تا بیش از ۵۰ نفر است که هر کدام از بسیجی های فعال عضو این پایگاه ها ماهیانه بین یک تا دو میلیون تومان دریافت می کنند.

این افراد سازماندهی شده در پایگاه های بسیج عملا در طول سال به جز شرکت در رزمایش های بسیج و برپایی ایست و بازرسی ها و حمایت از دسته های عزاداری و برخی از مناسبات دیگر دولتی فعالیت میدانی ندارد و در زمان های دیگر اقدام به رصد و جمع آوری اطلاعات کرده و سپس گزارشها را به فرماندهی بسیج و سپاه ارسال می کنند.

و این همان موضوعی است که جانشین فرمانده سپاه بدان اشاره کرده و از تشکیل “۸۰۰ گروه اطلاعاتی در بسیج استان سیستان و بلوچستان” خبر داده است.

سپاه همچنین از بومی های منطقه که ارتباط نزدیک تری با سپاه برقرار کرده اند اقدام به تشکیل گردان های عملیاتی در مرزها نموده تا با گروه های مسلح بلوچ و یا هر نوع موضوع دیگری که امنیت نیروهای امنیتی را هدف قرارمی دهند سازماندهی کرده است که تعدادی از این افراد نیز تا کنون جان خود را در عملیات هایی که خود سپاه وارد آن نشده است از دست داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید