شناسایی ۱۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه درسیستان و بلوچستان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه در مناطق شهری و روستایی این استان شناسایی شده اند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایرنا اسماعیل بذرافشان روز شنبه اظهار داشت: کودکان دارای سوء تغذیه استان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد این استان معرفی و پس از یک دوره ۶ ماهه درمان دوباره مورد پایش و کنترل مرکز بهداشت قرار می گیرند تا در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج و افراد دیگر جایگزین شوند.

وی گفت: طرح همسفره برای حضور فعال و گسترده حامیان در زمینه بهبود وضعیت کودکان دچار سوءتغذیه ناشی از نبود مواد غذایی در محل سکونت و ناآگاهی‌های تغذیه ای در حال اجراست.

وی ادامه داد: با انعقاد قرارداد همکاری این نهاد و فروشگاه‌های زنجیره ای سراسرسیستان و بلوچستان تمامی خانوارهای دارای کودکان مبتلا به سوء تغذیه می توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و سبدغذایی خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: امسال زنان و کودکان دچار سوءتغذیه مناطق محروم استان علاوه بر سبد متعارف به ارزش ۷۲ هزار تومان از کمک ویژه به ارزش ۴۷ هزار تومان نیز برخوردار شدند.

گفتنی است بسیاری از کودکان فاقد شناسنامه یا در روستاها زندگی میکنند که هیچ همکاری دولتی در این زمینه صورت نمی گیرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...