صلح دو طایفه بلوچ در عیدگاه اهل سنت شهرستان آزادشهر 

دو طایفه  بلوچ “رخشانی” و ” نوتی زهی” با وساطت مولانا گرگیج و “پیگیری های مستمر” مولانا عبدالحمید صبح امروز در عیدگاه اهل سنت شهرستان آزادشهر با یکدیگر صلح و سازش کردند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه خبری مولانا گرگیج، دو طایفه نوتی زهی و رخشانی که چند مدت پیش با هم دچار اختلاف و درگیری شده بودند در یک حرکت شایسته و در نوع خود کم نظیر صبح امروز در عیدگاه شهرستان آزادشهر مقابل دیدگان بیش از سی هزار نفر نمازگزار اهل سنت گلستان  حضور یافتند و با یکدیگر صلح و سازش کردند.

در این مراسم ویژه که بیش از اقامه نماز عید برگزار شد سران دو طایفه یکدیگر را در آغوش گرفتند و به تمامی اختلافات پایان دادند، شایان ذکر است این درگیری تلفاتی به همراه نداشت زیرا بلافاصله پس از آغاز نزاع و درگیری، شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید و مولانا گرگیج با پادرمیانی و پیگیری های شبانه روزی خود مانع افزایش تنش و بحران میان این دو طایفه شدند.

بر اساس این گزارش مولانا گرگیج در حاشیه سخنان خود در مراسم نماز عید سعید قربان شهرستان آزادشهر با اشاره به صلح و سازش این دو طایفه این عمل را بسیار ستودند و از عوامل اجرایی این صلح به ویژه شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید و جمعی دیگر از معتمدین استانی تقدیر و تشکر ویژه کردند.

ایشان همچنین خطاب به نمازگزاران و سران طوایف با تأکید بر الگوبرداری از این عمل، خواهان صلح و سازش بین تمامی اقوام شدند تا از خسارات مالی و جانی کاسته شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...