فرماندار خاش خواستار ایجاد بازاچه مرزی و توجه مسئولین به بخش کشاورزی این شهرستان شد

فرماندار شهرستان خاش با برشمردن پتانسیل‌ها و مزیت‌های این منطقه گفت: پتانسیل مرز و بهره گیری از مزیتهای آن به شکوفا شدن و رشد اقتصاد شهرستان کمک می‌کند.
‌به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایسنا، محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش افزود: در این شهرستان ۱۲۴ کیلومتر مرز مشترک با پاکستان وجود دارد که در صورت ایجاد بازارچه مرزی و حمایت از تجارت کالا و سوخت می‌توان به تامین معیشت مرزداران و نیز کاهش معضل بیکاری و توسعه شاخص‌های اشتغالزایی کمک کرد.
وی اظهار کرد: مرز روتک در بخش مرکزی خاش از جایگاه مهم و ارزشمندی برخوردار است که تسریع در ایجاد راه و فراهم کردن زیرساخت‌های راه‌اندازی بازارچه می‌توان بهترین بهره را از این ظرفیت برد.
چاکرزهی، وجود ۷۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی مستعد و زیر کشت انواع محصولات کشاورزی، ظرفیت دامی و انرژی‌های بادی و خورشیدی، آب فراوان را از عوامل مهم برای سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد و افزود: دولت در حال تدوین برنامه‌ای مهم برای رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه است.
فرماندار خاش همچنین ظرفیت‌های صنایع و معادن و کشاورزی، دامی، شیلاتی، گلخانه‌ای، پرورش زنبور عسل و غیره در شهرستان خاش در کنار صنایع دستی، گردشگری و بخش خدمات را در این شهرستان گسترده توصیف کرد.
چاکرزهی گفت: باید تلاش شود گره‌های کار باز شوند تا سرمایه گذاران بتوانند در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کنند

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...