“مولانا عبدالحمید اجازه سفر به مناطق بلوچ نشین جنوب کرمان را ندارد”

امام جمعه اهل سنت زاهدان روز گذشته (۲۳ دی ۹۶)، در همایش دانش‌آموختگی روستای کتیج از توابع شهرستان فنوج، از ممانعت ماموران امنیتی برای سفر به “رمشک” در جنوب استان کرمان خبر داد که زمانی جزو بلوچستان بوده و مردمش بلوچ هستند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولانا عبدالحمید در جلسه با افشای ممانعت از ایشان برای سفر به رمشک گفت:مسئولین از هر نهاد و ارگانی که باشند، نظام جمهوری اسلامی ایران را نمایندگی می‌کنند، پس باید دیدشان وسیع باشد و از ظرفیت بالایی برخوردار باشند.

وی افزود: الان وقت آن نیست که یک مسئول بگوید شما اهل سیستان‌و‌بلوچستان هستید و اینجا کرمان است، و یا مواردی از این قبیل. تهران، کرمان، سیستان‌و‌بلوچستان و سایر استان‌ها متعلق به چه کسی‌ست؟ سیستان‌و‌بلوچستان و کرمان در ایران هستند و ایران هم متعلق به همه ملت است.

مولانا عبدالحمید ادامه دادند: انتظار ما از مسئولین استان کرمان آن بود که خوشحال باشند و از چنین تصمیم‌ها و سفرهایی استقبال کنند.

پیشتر نیز امام جمعه مسجد زاهدان از ممانعت ماموران امنیتی از سفر او به استان های دیگر کشور خصوصا مناطق سنی نشین خبر داده بود.

گفته می شود تنها استانهای که اجازه سفر به مولوی داده می شود “تهران” برای کارهای اداری و حضور در جلسات عمومی دولتی است و قم پایتخت مذهبی ایران برای دیدار با مراجع حاضر در این شهر.

لازم به ذکر است که حق آزادی سفر یکی از حقوق پایه و ابتدایی است که هر انسان فارغ از اعتقاداتش باید از آن برخوردار باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...