مولانا عبدالحمید: این حق ملت ایران است که وزیران «مدیر»، «برنامه‌ریز» و «توانمند» داشته باشد

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه (۶مرداد۹۶) اهل‌سنت زاهدان، به تشکیل کابینه دولت دوازدهم اشاره کرد و ضمن تاکید بر «بکارگیری شایستگان اهل‌سنت در کابینه»، داشتن وزیران «توانمند» و «مدیران برنامه‌ریز» را حق ملت ایران دانست.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: انتخاب وزرای اهل سنت و به‌کارگیری نیروهای توانمند و شایسته اهل سنت در سطوح بالای مدیریتی کشور و استان‌ها برای دولت دوازدهم یک فرصت است.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم زاهدان بیان داشت: درخواست ما از مدیران و برنامه‌ریزان این است که توانمندی و شایستگی ملاک باشد و دولت از مدیران توانمند استفاده کند.

مولانا عبدالحمید با تأکید بر اینکه دولت تحت فشار گروه‌ها، جماعت‌ها و جناح‌ها قرار نگیرد، گفت: برخی شخصیت‌ها و گروه‌ها و جناح‌ها برای تحمیل نیروهای خود به رئیس‌جمهوری فشار می‌آورند اما آنچه باید مورد توجه ایشان باشد توانمندی و شایستگی مدیران و رضایتمندی مردم و منافع ملی کشور است.

وی افزود: با وجود انسان‌های شایسته و توانمند در کشور انتخاب مدیران ضعیف باعث نارضایتی مردم می‌شود. توصیه ما برای همه سطوح مدیریتی کشوری تا منطقه‌ای و استانی همین است که شایستگی و توانمندی و قدرت کار و برنامه‌ریزی و منافع عموم مردم ملاک باشد و نه توصیه‌ها و سفارش افراد.

مدیر دارالعلوم مکی ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که دولت دوازدهم فراجناحی باشد و سراغ افرادی بروند که هم مدیر و توانمند باشد و هم برنامه‌ریز باشند. در دولت یازدهم بسیاری از مدیران برنامه‌ریز نبودند و توانمندی نداشتند. کشور باید بیشتر از این پیشرفت و ترقی می‌کرد. ایجاد اشتغال و کارآفرینی بیشتری صورت می‌گرفت و این زمانی اتفاق می‌افتد که مدیران توانمندی بر سرکار باشند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: وزرا و مسئولین کشور دارای اختیارات وسیعی هستند و باید هر چه بیشتر توانمند و برنامه‌ریز باشند و این حق ملت است که وزرا و مدیران توانمند و شایسته و برنامه‌ریزی داشته باشند.

مولانا عبدالحمید با اشاره به شرایط بین‌المللی، منطقه‌ای و جهانی از دولت دوازدهم خواستند حتماً از وزرای اهل سنت استفاده کند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: ما فقط منفعت اهل سنت را در نظر نمی‌گیریم بلکه منفعت اهل تشیع و همه جهان اسلام و منافع ملی را مورد توجه قرار داده و بر مبنای آن این توصیه را به دولت می‌کنیم. در شرایط تنش و تفرقه‌ای که دشمنان اسلام ایجاد کرده‌اند انتصاب وزیران اهل سنت مانند ریختن آب سردی بر آتش اختلافات و تفرقه است.

وی ادامه داد: این امر بازخورد جهانی داشته و نشان‌دهنده دوراندیشی و سعه صدر مسئولان نظام اسلامی و پاسخی است به همراهی اهل سنت با نظام در حفظ وحدت و امنیت ملی و حضور در عرصه‌های مختلف و تأکید و افتخار آنان بر هویت ایرانی و اسلامی خود و حضور گسترده و حماسی زن و مرد اهل سنت در انتخابات و بیمه کردن کشور از هر نوع مشکلات و پاسخ دندان‌شکنی است به همه آنانی که می‌خواهند میان ایرانیان تفرقه بیندازند.

مولانا عبدالحمید استفاده از شایستگان اهل سنت در سطوح بالای مدیریتی را خدمتی به نظام اسلام و جامعه تشیع و خدمتی به همه اقلیت‌هایی دانستند که در جهان زندگی می‌کنند و افزود: چنین اقدامی پیامی است به همه دنیا که چگونه با اقلیت‌های شیعه و سنی و دیگر اقلیت‌ها رفتار کنند و در این کار حکمت‌های زیادی نهفته است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه از ریاست جمهوری و برنامه‌ریزیان و تصمیم گیران نظام خواست تا به اعتراضات برخی افراد کوته‌بین و تنگ‌نظر توجه نکنند.

وی گفت: همین تنگ‌نظری‌ها و کوته‌بینی‌ها باعث شده که انقلاب ما آن‌گونه که باید جهانی نشده است و همین تنگ‌نظری‌ها نگذاشته است نظام اسلامی آن‌گونه که باید در جهان محبوبیت پیدا نکرده است.

مولانا عبدالحمید افزود: آنان که می‌خواهند ملاک شایستگی را مذهب قلمداد کرده و شیعه و سنی را از هم جدا کنند آن‌ها عقلای قوم نیستند و تأثیری هم در جامعه ندارند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در پایان گفت: ما باید جهانی بیندیشیم و دیدمان را وسعت ببخشیم و همراهی بیشتر اهل سنت و به‌کارگیری آنان به‌صورت عادلانه به نفع نظام است. ما دلسوز نظام و کشور هستیم. ما مغرض نیستیم و از روی سیاست این حرف‌ها را نمی‌زنیم. این‌ها حقایقی هستند که همه باید بپذیریم و ما تا پایان زندگی در مسیر اعتدال حرکت می‌کنیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...