مولانا عبدالحمید خواستار پیگیری موضوع صیادان ایرانیِ دربند دزدان سومالیایی شد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-10-17 08:51:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

مولانا عبدالحمید روز گذشته در کنارک با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در خصوص آزادی صیادان ایرانی اسیر در دست دزدان دریایی سومالیایی، خواستار تلاش‌ها و پیگیری‌های بیشتر در این موضوع شدند.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید شامگاه دیروز (شنبه ۲ اردیبهشت) در همایش دانش‌آموختگی کنارک، به موضوع صیادان بلوچ اهل سنت دربند دزدان سومالیایی اشاره کردند و گفتند: با همکاری علمای منطقه کنارک موضوع اسیران دربند دزدان سومالیایی در حال پیگیری است، اما موضوع اسارت این عزیزان مقداری پیچیده است.
ایشان به «تماس تلفنی» با یکی از ائمه ‌جمعه در سومالی در این رابطه اشاره کردند و اظهار داشتند: بنده در سفر اخیری که برای شرکت در کنفرانس فقهی به مکه مکرمه داشتم، موفق شدم با یکی از علمای برجسته آفریقا در مورد اسیران صحبت کنم و دوستان ما از طریق این عالم در حال بررسی موضوع هستند. همچنین بنده با یکی از ائمه جمعه و علمای سرشناس در سومالی تماس تلفنی داشتم و موضوع را با وی مطرح کردم. ایشان نیز قول داده است برای آزادی این اسیران تلاش کند.
امام‌جمعه زاهدان در ادامه خانواده‌های این اسیران را تسلی دادند و گفتند: خانواده‌های این عزیزان مطمئن باشند که تنها نیستند؛ هم دولت و هم مردم در این زمینه تلاش می‌کنند. یکی از مشکلات دولت این است که در سومالی سفارت ندارد، البته می‌تواند از طریق دولت‌هایی که با سومالی ارتباط دارند موضوع را پیگیری کند.

لازم به ذکر است بهمن‌ماه ۱۳۹۳، گروه بیست‌ویک نفره‌ای از صیادان و ملوانان ایرانی از شهرستان “کنارک” برای صید ماهی وارد آب‌های آزاد شده‌ و هنگام بازگشت در فروردین ۱۳۹۴، به اسارت دزدان دریایی سومالی درآمدند.
براساس اخبار منتشرشده ۸ نفر از این هموطنان در وضعیت نامناسب بهداشتی و خوراکی فوت کرده‌، ۵ نفر از آنان موفق به فرار شده‌اند‌ و ۸ نفر دیگر همچنان در اسارت دزدان دریایی کشور سومالی قرار دارند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...