مولانا عبدالحمید: مجلس برای حضور در مراسم تحلیف روحانی دعوت‌نامه نفرستاد

مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، خبر داد که رئیس و هیئت رئیسه مجلس او را برای مراسم تحلیف حسن روحانی دعوت نکردند.

کمپین فعالین بلوچ ‌_ این روحانی شاخص اهل سنت روز شنبه ۱۴ مرداد، در مصاحبه با وب سایت روزنامه ایران گفت که محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور، و «دیگر دولتمردان اصرار داشتند» او در مراسم تحلیف حضور داشته باشد و «حتی گفتند کارت هم صادر می کنند» با این حال رئیس و هیئت رئیسه مجلس از او برای شرکت در این مراسم دعوت نکردند.

وی اضافه کرد:«میزبان تحلیف، مجلس بود و ظاهرا تمایلی برای دعوت نداشتند. لذا ما هم دیدیم ظاهرا جا تنگ است و ترجیح دادیم حضور نداشته باشیم».

حضور نداشتن مولوی عبدالحمید در مراسم تحلیف و تنفیذ حسن روحانی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است.

درانتخابات ریاست جمهوری، چهره های شاخص اهل سنت از حسن روحانی حمایت کردند و استان‌های کردستان با ۷۵ درصد و سیستان و بلوچستان با حدود ۷۳ درصد، بیشترین رای را به او دادند.

درهمین حال، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، در توئیتر خود نوشت:«اگر عدم استفاده از اهل سنت در کابینه را با محدودیت‌ها توجیه می‌کنند، دعوت نکردن از مولوی ‌عبدالحمید در مراسم تحلیف را چگونه توجیه می‌کنند؟».

وی در توئیت دیگری اعلام کرد که «نمایندگان در اداره مجلس هیچ‌کاره‌اند؛ همه چیز با اراده و خواست رئیس و رییس دفتر نظامی‌امنیتی‌اش مدیریت می‌شود».

دکتر جلال جلالی زاده نماینده ادوار مجلس از عدم دعوت از بزرگان جامعه اهل سنت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری انتقاد نمود و گفته در مراسم تحلیف از اقلیت های دینی دعوت شده بود، اما غیر از نمایندگان مجلس، از روحانیون یا شخصیت های برجسته اهل سنت کسی دعوت نشده است.

این استاد دانشگاه از مجلس و ریاست جمهوری و عوامل اجرایی مراسم تحلیف بخاطر عدم دعوت از اهل سنت گله مند شد و گفت: اهل سنت در انتخابات نقش موثری ایفا نمودند و نباید شاهد این کم لطفی ها باشیم.

عدم حضور مولانا عبدالحمید تاثیر گزارترین فرد اهل سنت در مراسم تحلیف انتقادهای گسترده ای در فضای مجازی نسبت به “عملکرد دولت در آغازین روزهای دور دوم ریاست جمهوری” در پی داشته است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...