مولوی گرگیج در پاسخ به امام جمعه رودبار استان گیلان: اهل سنت ایران منافق نیستند

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچ های سایر مناطق ایران 212 بدون نظر

مولوی محمدحسین گرگیج در واکنش به اعتراض امام جمعه رودبار استان گیلان پیرامون انتصاب بخشدار اهل سنت در این شهر چنین اظهاراتی را مغایر با وحدت اسلامی دانست و از دولت خواست تا از شایستگان اهل سنت در پست های کلان کشوری استفاده کند.

کمپین فعالین بلوچ/ مولوی گرگیج امام جمعه بلوچ اهل گالیکش در فرازی از مراسم نماز جمعه (۸ دی ماه ۱۳۹۶) با اشاره به انتصاب بخشدار اهل سنت در رودبار استان گیلان و متعاقبا اعتراض امام جمعه این شهر گفت: ما پیش از این خواستار انتصاب وزیر و استان دار اهل سنت از سوی دولت تدبیر و امید شدیم که متاسفانه این امر محقق نشد، اگر چه دولت در برخی نقاط فرماندار و بخشدار اهل سنت منصوب کرد اما این انتصابات باز هم کافی نبود.

عالم سرشناس اهل سنت کشور با تاکید بر این که “دولت باید به وعده های خود در زمینه شهروندان اهل سنت عمل کند” اظهار داشت: خبری در فضای مجازی مبنی بر انتصاب بخشدار اهل سنت در شهر رودبار گیلان در هفته جاری منتشر شد که این مسئله مورد اعتراض امام جمعه این شهر قرار گرفت.

عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور افزود: امام جمعه یک شهر باید سعه صدر داشته باشد و نباید اهل سنت را منافق خطاب کند، اهل سنت کشور منافق نیستند بلکه آنان هم برای صیانت از این مرز و بوم شهدای بسیاری تقدیم کرده اند، همه متعلق به این آب و خاک هستیم و همان گونه که در مواقع سخت و دشوار کنار هم هستیم در منافع نیز باید سهیم و مشترک باشیم.

مولوی گرگیج، اظهارات امام جمعه رودبار را بر خلاف وحدت اسلامی دانسته و تصریح کرد: از یک روحانی و امام جمعه یک شهر چنین اظهاراتی بسیار بعید است، توقعات ما از دولت به انتصاب فرماندار و بخشدار و واگذاری پست های کوچک ختم نمی شود بلکه انتظار ما بیشتر از این است.

خطیب جمعه اهل سنت در خاتمه این بخش از بیاناتش ضمن اظهار خرسندی و تقدیر از اقدام شجاعانه استاندار گیلان مبنی بر انتصاب بخشدار اهل سنت در رودبار، خواستار استفاده از شایستگان اهل سنت در پست های کلان و کلیدی از سوی مسئولین طراز اول کشور شدند.

دولت تدبیر و امید برای تورم و مشکلات معیشتی مردم چاره اندیشی کند

مفسر برجسته اهل سنت کشور در ادامه ی سخنان شان با اشاره به گرانی های اخیر و افزایش مشکلات معیشتی مردم خاطرنشان ساخت: مسئولین امر باید به فکر معیشت مردم باشند، گرانی های اخیر بسیار سر سام آور و کمر شکن شده است و هر روز شاهد افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم هستیم؛ مسئولین باید در خصوص این بحران چاره اندیشی کنند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه تاکید کرد: ایران، کشور بسیار غنی می باشد که سرشار از منابع خدادادی است، مسئولین باید با تدبیر عمل کند تا منابع به خوبی استخراج و برای همین ملت هزینه شوند، باید به فکر مستضعفین و مردم ناتوان همین مرز و بوم باشیم که ماه ها توان خرید حتی یک کیلو گوشت را هم ندارند./پایگاه اطلاعورسانی امام جمعه آزادشهر

دیدگاهتان را بنویسید