نجات یک جوان شیعه از پای چوبه دار با وساطت مولوی گرگیج

یک جوان شیعه به نام سید حسن حسینی پور ساکن استان تهران با وساطت مولوی گرگیج از اعدام رهایی یافت.

کمپین فعالین بلوچ/ مولوی گرگیج این بار با وساطت خود یک جوان شیعه ساکن استان تهران را از پای چوبه دار نجات دادند.

بر اساس گزارش ها در سال ۸۴ طی درگیری مسلحانه در شهر تهران، یک سرباز وظیفه ترکمن به نام “محمد طاطار” ساکن شهرستان بندرترکمن استان گلستان به شهادت رسید که پس از تحقیقات قضایی و رای نهایی دو نفر از مهاجمان به قصاص محکوم شدند.

در ادامه پس از تلاش های مستمر مولوی گرگیج به مدت سه سال، در واپسین روزهای مانده به اجرای حکم، با جلب رضایت اولیای دم، متهم ردیف دوم از اعدام نجات یافت.

لازم به اشاره است در جلسه ای که ظهر امروز با حضور نمایندگان دو طرف در منزل مولوی گرگیج به همین مناسبت برگزار شد، نماینده ی سرباز شهید که برادر ایشان بودند تاکید کردند علت رضایت آنان نخست رضای خداوند متعال و سپس وساطت شخص مولوی گرگیج ،امام جمعه اهل سنت آزادشهر می باشد.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر طی سخنانی ضمن تقدیر از عفو و گذشت اولیای مقتول، خطاب به جوانان گفت: بنده به جوانان توصیه می کنم که از قتل و کشتار انسان مومن به شدت پرهیز کنند.

ایشان با بیان اینکه ” قتل پس از شرک یکی از بزرگترین گناهان کبیره به شمار می رود” اظهار داشت: طبق آیه ۹۳ سوره نساء، پنج جزا برای قاتل بیان شده است؛ نخستین مجازات وی آتش دوزخ است، دائما در جهنم می ماند؛ مورد غضب خداوند قرار می گیرد؛ لعنت خدا شامل حال وی می شود و عذاب بزرگی در انتظار وی خواهد بود.

عالم برجسته اهل سنت کشور در پایان سخنان شان خطاب به مردم خاطرنشان ساخت: جلب رضایت اولیای مقتول کار بسیار دشواری است و به سادگی امکان پذیر نیست و حتی در برخی موارد رضایت بدست نمی آید و فرد قاتل قصاص می شود پس در همه موارد نباید امیدوار به جلب رضایت اولیای مقتول بود، از قتل به شدت دوری کنید که موجب پریشانی خانواده ها و دو طایفه می شود.

گفتنی است با نجات جان این محکوم به اعدام، آمار نجات یافتگان از حکم قصاص توسط مولوی گرگیج به ۴۱ تن رسید.
/واحد خبر دفتر امام جمعه اهل سنت آزادشهر

photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۲_۱۹-۲۲-۵۳

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...