نماینده سراوان: بودجه آموزشی سیستان و بلوچستان را کاهش داده اند

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 69 بدون نظر

محمد باسط درازهی گفت: در بودجه ۹۷ آموزش و پرورش نه تنها اعتباری بیشتری برای آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته نشده بلکه همان هم کم شده است.

کمپین فعالین بلوچ/ محمد باسط درازهی با انتقاد از وضعیت آموزشی در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما متاسفانه مدارس خشتی و گلی داریم که با تنه و اسکله‌های سنگین خرما احداث شده‌اند؛ بنابراین اگر سقف این مدارس به هر دلیلی ریزش کند به مراتب خسارت‌های احتمالی آن بسیار  خطرناک‌تر از مدارس کپری خواهد بود.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران، زابلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حوزه آموزش و پرورش حوزه بسیار گسترده‌ای است که برای ایجاد زیرساخت‌های توسعه علمی جامعه در حقیقت نقشی جامع ایفا می‌کند؛ بنابراین برای رشد و شکوفایی جامعه باید تمرکز و توجه ویژه‌ای به این حوزه داشت.

درازهی افزود: متاسفانه استان سیستان و بلوچستان در زمینه شاخص آموزشی در آموزش و پرورش نسبت به کشور بسیار عقب‌تر است و توازن در دوره‌ها و در ادوار گذشته نیز در این راستا رعایت نشده است؛ بنابراین بسیاری از قسمت‌های استان از جمله شهرستان‌های حوزه انتخابیه بنده و جنوب بلوچستان مانند چابهار در وضعیت نامناسب آموزشی قرار دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: مشکلات آموزشی استان سیستان و بلوچستان به حوزه‌های سخت‌افزاری یا عمرانی باز می‌گردد و از همین رو در بودجه ۹۷ آموزش و پرورش نه تنها اعتبار بالاتری برای بهبود وضعیت آموزشی استان  سیستان و بلوچستان تخصیص نداده‌اند بلکه همان اعتبار را نیز کاهش داده‌اند بنابراین بدیهی است که با این رویه نمی‌توان مشکل عمرانی آموزش و پرورش را در کل کشور خصوصا در وضعیت بحرانی آموزشی در استان سیستان و بلوچستان برطرف کرد./ خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید