واژه فقر، نامی آشنا در سیستان و بلوچستان

کمپین فعالین بلوچ – خانواده هایی بسیاری در دل بلوچستان شب ها گرسنه سر بر بالین می گذارند یا دست کم تلاش می کنند تا یک وعده غذایی را بتوانند در طول شبانه روز بدست بیاورند و میل کنند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از خبرنگاران جوان، واژه فقر، نامی آشنا در سیستان و بلوچستان است، سرزمینی که روزگاری مهد تمدن و شکوفایی به شمار می رفت با گذشت زمان و تغیرات آب و هوایی امروز خالی از سکنه شده است.

خانواده هایی بسیاری در دل این سرزمین شب ها گرسنه سر بر بالین می گذارند یا دست کم تلاش می کنند تا یک وعده غذایی را بتوانند در طول شبانه روز بدست بیاورند و میل کنند.

دهمرده یکی از خانواده های بی بضاعت در روستای برج یوسف شهرستان هیرمند است که می گوید: چند سال قبل همسرم فوت کرد و اکنون من سرپرستی سه فرزندم را برعهده دارم

وی افزود: زندگی خود را با یارانه و حقوق کمیته امداد می گذرانیم و تنها دارایی مان یک اتاق کاهگلی است که آن هم از چندین قسمت ترک برداشته و همین روزهاست که بر سرمان آوار شود .

دهمرده بیان داشت: با پیگیری های مکرر از طریق کمیته امداد امام خمینی شهرستان هیرمند به بنیاد مسکن معرفی شدم که به بنده وام مسکن دادند و با آن توانستم سه اتاق به صورت نیمه کاره بسازم.

وی ادامه داد: در این بین کمیته امداد نیز قول مساعدت به بنده داده بود که در صورت نیاز ا در ساخت منزل کمک کنند؛ حال پس از گذشت دو سال از منزلم به صورت نیمه کاره رها شده و کمیته امداد نیز پس از هر بار بازدید می گوید بودجه کافی برای ساخت این منزل نداریم.

دهمرده اظهار کرد: با وجود سکونت بنده و فرزندانم در همان تک اتاق کاهگلی که هر آن امکان تخریب شدنش وجود دارد هیچ کس بنده را در ساخت منزلم یاری نمی کند، حال از مسئولین امر تقاضا دارم در ساخت این خانه یاری کنند تا خود و فرزندانم دعاگوی مسئولین و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم .

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...