واکنش امام جمعه موقت راسک به پخش “کتابچه ای” با اتهاماتی در مورد مولوی نقشبندی

امام جمعه موقت راسک نسبت به پخش کتابچه ای که در آن اتهاماتی به عنوان “اعترافات” به مولوی فتحی محمد نقشبندی و فرزندش حافظ عبدالغفار” اشاره شده به شدت واکنش نشان داد و آن را سراسر دروغ خواند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، خطیب جمعه راسک درخطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۳/۲۶با اشاره به پخش این کتابچه ای گفت:” شخصی کذاب بنام “یونس اربابی قلعه نو” که خود را منتسب به سپاه پاسداران در شعبه حفظ نشر آثار دفاع مقدس نموده کتابی بنام بیرق دار وحدت منتشر کرده است که در این کتاب بخشی را به اعترافات و اظهارات دروغین مولانا فتحی محمد نقشبندی و اینجانب اختصاص داده است.
وی افزود: “این شخص که به نوشتن بیوگرافی شهید مولانا جنگی زهی پرداخته، کاش ۳۰ کیلومتر اینطرفتر هم می آمد واز من هم می پرسید که این اعترافات تحت چه شرایطی بوده بوده‌اند؟!

امام جمعه موقت راسک به چگونگی اعترافات دوران بازداشت اشاره کرده و گفت :”در شان جمهوری اسلامی نمیدانم که درین زمینه لب به سخن بگشایم! اما فردای قیامت در دادگاه احکم الحاکمین همه چیز را میگویم و آنجا ما شاکی هستیم و شما متهم”
حافظ عبدالغفار افزود:” تاریخ مصرف این دروغها دیگر تمام شده است وبین مردم هیچ جایگاهی ندارد
وی ادامه داد:” وقتی که از زندان آزاد شدم تا یکسال ونیم سراغ اعترافات واهی وتلقینی که زبان این حقیر انتشار یافته نرفتم که مبادا احساساتی شده و موضعگیری کنم اما مثل اینکه نمی خواهند ما ساکت و آرام زندگی کنیم
حافظ عبدالغفار نقشبندی در پایان افزود:” مااز سپاه پاسداران میخواهیم که گوش این مرد کذاب که دروضعیت بحرانی کنونی به اختلافات دامن میزند را گرفته و از سیستم نهاد مردمی سپاه اخراج نمایند و اورا به پای میز محاکمه بکشانند”.
لازم به ذکر است که مولوی فتحی محمد نقشبندی به همراه پسرش حافظ عبدالغفار نقشبندی، ملک محمد آبادیان و چندین نفر از جوانان سرباز به اتهام قتل مولوی مصطفی جنگی زهی نزدیک به ۴ سال بازداشت و مورد شکنجه قرار گرفتند و تحت شکنجه از آنها اعترافی های دیکته شده نیز پخش شد که آنها همه اعترافات را رد کرده و متذکر شده اند که این اعترافات زیر سختترین شکنجه ها از آنها گرفته اند، اما بعد از آن اعتراض فعالان بلوچ و علمای اهل سنت مولوی نقشبندی به همراه هم پرونده ای های خود با قید وثیقه آزاد شدند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...