وزیر آموزش‌وپرورش از پیگیری مشکلات دانش‌آموزان اهل سنت خبر داد

وزیر آموزش و پرورش از تشکیل اولین جلسه کارگروه اهل سنت آموزش و پرورش تا پایان هفته خبر داد و تاکید کرد که این کارگروه بنا به درخواست و انتقادات اهل سنت به آموزش و پرورش تشکیل شده و به مشکلات آنها در حوزه آموزش رسیدگی می‌کند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایلنا، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت تشکیل کارگروه اهل سنت در آموزش و پرورش گفت: “یکی از انتقاداتی که اهل سنت گاهی از آموزش و پرورش داشتند، این بود که آنها در حوزه برنامه‌های درسی و نیروی انسانی با مشکلاتی مواجه هستند و مسئول، زیرمجموعه و سازمانی در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد که این مسائل را رفع و به مشکلات و مسائل آنها رسیدگی کند”.

بطحایی با بیان اینکه کارگروه اهل سنت با توجه به انتقادات و درخواست‌های این قشر تشکیل شده است، افزود: “با توجه به درخواست‌های این قشر از جامعه و مسائلی که داشتند؛ کارگروهی با حضور سه نفر از علمای اهل سنت که در حوزه برنامه‌های درسی و برنامه‌ریزی در آموزش و پرورش سابقه کاری دارند و دارای تجربه هستند، تشکیل شده است”.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: “اولین جلسه کارگروه اهل سنت در همین هفته جاری تشکیل می‌شود”.

وی با اشاره به وظایف و اهداف این کارگروه گفت: “در اولین جلسه این کارگروه دستور کاری مشخص می‌شود که به طور مثال ظرف مدت سه ماه مشکلاتی که آموزش و پرورش دانش‌آموزان اهل سنت در داخل کشور با آن روبه‌رو هستند، شناسایی می‌شود تا بتوانیم آنها را حل کنیم”.

بطحایی در پایان افزود: “با شناسایی مشکلات دانش‌آموزان و حوزه آموزشی اهل سنت می‌توانیم به تدریج این مسائل را در حوزه کتب درسی، برنامه‌های آموزشی و پرورشی، نیروی انسانی و مدارس آنها رسیدگی و این مشکلات را حل کنیم”.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...