عفو و گذشت از قاتل پدر پس از ٢١ سال و تثبیت صلح و سازش

در پی سفر علمای شاخص اهل سنت کشور به جنوب سیستان و بلوچستان، عبدالرحمن گرگیج به نمایندگی از یک خانواده روستای بندر تَنگ پس از  ٢١ سال از اجرای حکم قصاص قاتل  پدرش به خاطر “وساطت علمای اهل سنت و در راس آن پادرمیانی مولانا عبدالحمید” چشم پوشی کرد و رضایت خود را اعلام نمود.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولوی گرگیج، وی در نشست صمیمی که پیش از ظهر روز گذشته با حضور علمای اهل سنت در منزلش برگزار شد طی سخنانی این عفو و بخشش را “رضایت الهی و وساطت علمای اهل سنت بالاخص حضور مولانا عبدالحمید، مولانا گرگیج و شیخ محمد صالح پردل” عنوان کرد و گفت : پیش از این بارها برای رضایت به نزد ما مراجعه کردند و حتی پیشنهاد یک میلیارد تومان در قبال عفو قاتل دادند که گفتم پدرم فروشی نیست اما به خاطر حضور علمای اهل سنت عفو و گذشت می کنیم.

بر اساس این گزارش پس از این عفو و گذشت دو طایفه تاجوزهی و گرگیج از منطقه بندر تَنگ در صحن جلسه امشب فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی مدرسه فاروق اعظم سورو  شهرستان کنارک پس از ٢١ سال نزاع و اختلاف با یکدیگر صلح و آشتی کردند.

همچنین صلح و سازش دو طایفه کاشی و کاروانی ساکن روستای کاشی از توابع بخش مرکزی لیردُف استان هرمزگان و گذشت از اجرای حکم قصاص چهار نفر از دیگر حواشی خوشایند شب گذشته مراسم دانش آموختگی طلاب علوم دینی فاروق اعظم  سورو از توابع شهرستان کنارک  بود.

مولانا عبدالحمید  ومولانا گرگیج  در سخنان خود ضمن اشاره به این حرکات شایسته و صلح آمیز بر ضرورت اتحاد و انسجام مسلمانان و عدم نزاع و اختلاف تاکید نهادند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...