گزارشی از آخرین وضعیت عبدالخالق جفادار شاه حسینی

یک زندانی متهم به اقدام علیه امنیت کشور با نام عبدالخالق جفادار حسینی بیش از هفت سال است با حکم اعدام در زندان مرکزی زاهدان نگهداری میشود، نزدیکان این زندانی می گویند او همواره توسط مسئولین زندان مورد آزار و اذیت قرار گرفته و مدتهاست از ملاقات با خانواده خود محروم است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از هرانا، عبدالخالق جفادار حسینی زندانی سیاسی ۳۲ ساله زندان مرکزی زاهدان، حداقل سه سال است در این زندان زیر حکم اعدام گذران حبس میکند.

این زندانی که پیشتر به اتهامات اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با گروه های مخالف نظام و محاربه از طریق اقدام مسلحانه علیه نظام به اعدام محکوم شده بود در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان نگهداری میشود. گزارش شده است علاوه بر اتهامات قبلی به پرونده این زندانی حمل و نگهداری مواد مخدر هم اضافه شده و بابت این اتهام به تحمل سال حبس محکوم شده است.

یک منبع نزدیک به آقای جفادار حسینی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت:”این زندانی مدتهاست از حق تماس تلفنی و ملاقات با خانواده اش محروم است و از سوی مسئولین زندان همواره مورد آزار و اذیت قرار میگیرد.”

ابن منبع مطلع در ادامه افزود:”این زندانی علاوه بر اینکه هفت سال است حکم اعدام دارد، برای اتهام حمل و نگهداری مخدر نیز به سه سال حبس محکوم شده. پرونده وی از بابت اتهامات امنیتی از سوی دادگاه تجدید نظر به مدت سه سال است پیگیری نشده و در حالت بلاتکلیفی بسر میبرد.”

پیشتر هرانا لیست اسامی زندانیان سیاسی _ امنیتی زندان مرکزی زاهدان را تهیه و تنظیم کرده بود و به وضعیت این زندانی به صورت اجمالی پرداخته بود. در این گزارش به وضعیت زندانیان سیاسی پرداخته بود که در مراحل مختلف دادرسی امکان دسترسی به وکیل را نداشته و برای گرفتن اعتراف تحت فشار قرار گرفته اند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...