گزارش تصویری از وضیعت نامساعد محور چاهان – زرآباد پس از سه سال افتتاح

کمپین فعالین بلوچ- از چاهان تا زرآباد راهی نیست؛ هفتاد و پنج کیلومتر است چشم برهم بزنید رسیده ایم ، رانندگانی که از این محور تردد می کنند ؛می گویند هفتاد کیلومترش یک طرف و پنج کیلومترش طرف دیگر.

بعضی ها هم که محتاط تر و صبورتر هستند؛ حاضرند برای رسیدن به بخش زرآباد و فراراز از این پنج کیلومتر فلج کننده رنج سفر دویست کیلومتری محور نیکشهر -کنارک – زرآباد را تحمّل کنند تا به مقصدشان برسند.
حدود سه سال پیش محور ارتباطی چاهان -زرآباد با آنکه پنج کیلومتر از آن بکر و دست نخورده بود ؛ با حضور جمعی از مسئولین ارشد استان افتتاح شد و قرار بر این شد که در اسرع وقت پنج کیلومتر باقی مانده اش نیز آسفالت شود.
این پنج کیلومتر خاکی که بخاطر سنگلاخی بودن در بین رانندگان منطقه به جاده نیزه ها معروف است؛ حدوفاصل روستاهای چاکری کچ و تراتی قرار دارد؛ که متاسفانه بدترین و نامناسب ترین قسمت این محور همین پنج کیلومتر باقی مانده است که کوهستانی ،سنگلاخی و بشدت ناهموار است و مشکلات عدیده ای را برای دارندگان وسائط نقلیه و ارتباط ساکنین روستاهای پایین دست چاهان،تحمیل کرده است .

اگر از پنج کیلومتر بگذریم؛قسمت های آسفالت شده باتوجه به نوساز بودن این محور کیفیت لازم را ندارد و در سراسر مسیر فرسایش و فرسودگی های زود هنگام آسفالت چشم نوازی می کنند که چهره جاده را خدشه دار کرده اند ، ساخت آبنما ها، نصب علائم و تابلوها بماند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...