یکی از فرماندهان گروه جدایی طلب بلوچستان پاکستان در ایران کشته شد

یکی از فرماندهان اپوزیسیون پاکستان در منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان کشته شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ عابد زامرانی که از فرماندهان “سرمچاران” که از گروه های جدایی طلب بلوچ پاکستان هستند در منطقه آشار سرباز توسط افراد ناشناس کشته شد.

این اتفاق روز پنجشنبه و در جریان تبادل آتش بین دو گروه اتفاق افتاده است.

پیشتر کمپین فعالین بلوچ گزارش داده بود که سپاه پاسداران به گروه های جدایی طلب بلوچ مخالف دولت پاکستان اجازه اسکان و تردد در خاک ایران داده است.

برخی از اعضای این گروه مسلح به کلت های کمری آزادانه تردد می کنند. و در مناطق مختلف منطقه سرباز از جمله آشار اسکان داده شده اند.

گمان می رود که این اقدام سپاه برای ایجاد فشار به دولت پاکستان برای تحویل دادن نیروهای مخالف جمهوری اسلامی که در خاک آن کشور هستند انجام شده است.

سپاه از سال ۸۸ به طور رسمی تامین امنیت استان سیستان و بلوچستان را به دست دارد و در این مدت دست به سیاست های مختلفی زده است از جمله مسلح کردن طوائف بلوچ و ساخت ده ها پایگاه بسیج در شهرها و روستاهای مختلف.

این اقدامات سپاه و وجود سلاح گرم مجوز دار در بین مردم بلوچ باعث بروز جنگ های طائفه ای و انتقام جویی های شخصی شده است که بارها مورد انتقاد ائمه جمعه و فعالان بلوچ قرار گرفته است اما تا کنون هیچ نشانه ای مبنی بر تغییر این سیاست دیده نمی شود.

1 Comment

  1. خداییش چرا بلوچ های پاکستان صدبرابر جدایی طلب تر از بلوچ های ایران هستند؟ این سوالی است که من نتونستم جوابی پیدا کنم.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...