انتقاد امام جمعه موقت راسک از طرح موضوع تقسیم استان سیستان و بلوچستان

مولوی عبدالغفار نقشبندی از طرح موضوع تقسیم استان سیستان و بلوچستان توسط نماینده زابل انتقاد کرد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، مولوی عبدالغفار نقشبندی امام جمعه موقت شهرستان راسک در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان نسبت به طرح موضوع تقسیم استان انتقاد کرد.

این روحانی بلوچ طرح این موضوع را نمک پاشیدن بر زخم مردم بلوچ عنوان کرد و گفت: مدتی است که طرح تقسیم بلوچستان به گوش میرسد که باعث نگرانی ملت بلوچ گردیده است. و تمامی اصحاب تریبون-علماونمایندگان اهلسنت وبلوچ وظیفه دارند در این زمینه صدای مردم را به گوش مسئولان برسانند.

وی افزود: در برخی از نوشته ها دانشگاه بلوچستان به دانشگاه سیستان تغیرنام داده شده و در برخی از نقشه ها بلوچستان حذف و بر سیستان اکتفا شده و اکنون افرادی می خواهند نام بلوچستان را برای همیشه درنقشه ی ایران محوکنند. که این بار بدانند که جوانان وملت بلوچ بیدارشده وهرگزذلت را پذیرا نخواهندشد و نمی گذارند نام بلوچستان از نقشه ی ایران محو گردد.

امام جمعه موقت راسک افزود: چهل سال ازعمر نظام اسلامی می گذردومادراوج فقر و ناداری به نام مملکت اسلامی خود وفادار مانده ایم ومانند مردم مشهد و شیراز و تهران بر فقر خویش اعتراض نکردیم. اما مسئولان بیایند و ببینندکه در استان ما بسیاری ازجوانان به علت فقر و بیکاری برای حمل چند کیسه برنج و گازوییل در جلوی دیدگان خانواده هایشان به رگبار بسته میشوند و در جاده ها زنده زنده سوزانده میشوند.

مولوی نقشبندی درادامه افزود: ملت بلوچ کوه صبر و استقامت است و زمانیکه بلوچ به میدان آید بر نمی گردد یا کشته شود یا پرچم پر افتخارش را بر قله ها بر می افرازد. پس عدم اعتراض ملت بلوچ را بهانه ای برای تجزیه خاک بلوچستان قرار ندهید.

امام جمعه موقت راسک در پایان گفت: ما اگر لازم باشد حاضریم برگ درختان را بخوریم اما هرگز اجازه تقسیم بلوچستان را نخواهیم داد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...