انتقاد امام جمعه اهل سنت زابل از ممانعت سفر مولانا عبدالحمید به رمشک کرمان

مولوی عبدالرشید شه‌بخش امام‌جمعه اهل‌سنت زابل، با صدور بیانیه‌ای نسبت به ممانعت از سفر  مولانا عبدالحمید به “رمشک” استان کرمان به شدت انتقاد کرد.

کمپین فعالین بلوچ/ مولوی عبدالرشید در این بیانیه، ممانعت از سفر مولانا عبدالحمید را نتیجه «تعصب» و مغایر با «مصلحت» کشور دانست که «موجب تعجب خاص و عام» گردید.

وی در این بیانیه به جایگاه مردمی مولانا عبدالحمید و خدمات این روحانی برجسته اهل‌سنت به‌ویژه در زمینه «وحدت» و «امنیت» اشاره و خاطرنشان کرد: «حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بین مردم فهیم ایران یک شخصیت ملی و محبوب است که خدمات ایشان به‌ویژه بعد از انقلاب ستودنی است. امنیت موجود در استان پهناور سیستان‌و‌بلوچستان تا حد زیادی مرهون تلاش‌های ایشان است. حضور پررنگ مردم در صحنه‌های اجتماعی، سیاسی و ملی نیز به تاثیر محوری ایشان در بین توده ملت ایران به‌ویژه در مناطق سنی‌نشین کشور برمی‌گردد.»

مدیر مدرسه دینی بدرالعلوم زابل در ادامه افزود: «جای بسی تأسف و تحیر است که مسئول شهری کوچک چنین تعصبی به خرج داده و از حضور یک شخصیت محبوب کشوری که رهبر معظم انقلاب، رؤسای جمهور و دیگر مسئولین کشوری از تلاش‌ها و توفیقات مهم ایشان قدردانی نموده‌اند، در بین مردم مظلوم و منتظر اهل‌سنت ممانعت بعمل آورده است.»

مولوی شه بخش در ادامه تصریح کرد: «کاش این مسئول هنگام تصمیمات مهم به قانون اساسی و مصلحت روز کشور و جهان اسلام توجه می‌کرد و یا حداقل از وجدان اسلامی و انسانی بهره می‌جست.»

ایشان در پایان خاطرنشان کرد که چنین برخوردهایی سبب افزایش «محبوبیت» مولانا عبدالحمید در بین «مردم فهیم و آگاه ایران» می‌شود.

لازم به ذکر است؛ مولانا عبدالحمید بنا به دعوت مردم رمشک، قصد دیدار با مردم این دهستان را داشت که با مخالفت مسئولین استان کرمان مواجه شد.

دهستان رمشک از توابع شهرستان “قلعه‌گنج” در استان کرمان است که با استان سیستان‌و‌بلوچستان هم‌مرز می‌باشد. اکثر قریب به اتفاق جمعیت این دهستان را  اهل‌سنت بلوچ تشکیل می‌دهد./ پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌‌آنلاین

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
Captcha loading...