دفتر مولانا عبدالحمید برخی از اظهارات “پرس تی وی” را تکذیب کرد

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 307

دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، بخشی از سخنان منتسب به ایشان را که امروز جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ از شبکه ماهواره ای “پرس تی وی” پخش شد، تکذیب کرد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، شبکه برون مرزی انگلیسی زبان جمهوری اسلامی (پرس تی وی)، که چند روز پیش با مولانا عبدالحمید مصاحبه ای پیرامون “افراط گرایی و تکفیر” داشته، در گزارش منتشر شده خود چنین وانمود کرده که مصاحبه مذکور در مورد مخالفان مسلح بشار اسد صورت گرفته است؛ در حالی که در این مصاحبه فقط به نکوهش مطلق افراط گرایی و تکفیر پرداخته شده است و هیچگونه اشاره ای به مخالفان مسلح بشار اسد نشده است.

مولانا عبدالحمید در این مصاحبه ضمن انتقاد از افراط گرایی، خاطرنشان نموده اند که “افراط گرایی و تکفیر” پدیدۀ تازه ای نیست، بلکه در طول تاریخ اسلام وجود داشته است؛ این پدیده در نتیجه برداشتی اشتباه از اسلام می باشد که در بین شیعه و اهل سنت وجود داشته و دارد.
دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در پایان، ضمن توصیه به رعایت اخلاق رسانه ای و مطبوعاتی، از عموم رسانه ها خواسته است از انتساب سخنان خلاف واقع به افراد و مصاحبه شوندگان خویش پرهیز نمایند.
دفتر مولانا عبدالحمید همچنین در وبسایت خود با اشاره به فیلم کامل این مصاحبه نوشت: فیلم کامل این مصاحبه موجود بوده و ان شاءالله به زودی در سایت منتشر خواهد شد.

پرس تی وی با تحریف آشکار سخنان این روحانی بلند پایه اهل سنت سعی در جو سازی رسانه ای برای تخریب حرکت مردمی سوریه داشته است

این شبکه خبری وابسته به جمهوری اسلامی در تحریف گفته های مولانا عبدالحمید از مجاهدان سوریه به عنوان منحرفان افراطی یاد کرده و نوشته است:
مولوی عبدالحمید اسماعیلزاهی روز پنجشنبه (۹ آبان) در گفت‌وگو با شبکه پرس تی‌وی شبه‌نظامیانی را که علیه دولت بشارالاسد در سوریه می‌جنگند را «منحرفان افراطی» توصیف کرد.

وی اظهار داشت، «با متوسل شدن به خشونت و افراطی‌گری، شورشیان تکفیری نه تنها تخم نفرت را در میان مسلمانان می‌پراکنند بلکه، غیرمسلمانان را نیز بر علیه اسلام می‌گردانند.»

شایان ذکر است این شبکه خبری بارها با وارونه نشان دادن حقایق سعی در ترویج معتقدات فکری خود داشته که در بسیاری از موارد با انتشار مصاحبه های از زندانیان که در مقابل دوربین به جرم های خود اعتراف می کنند پرداخته است که بعدا از سوی خود متهمان رد شده  و آن را تحت شکنجه عنوان کرده اند که در اخرین این موارد فیلمی از اعترافات ساختگی تعدادی از همراهان مولوی نقشبندی منتشر کرده است که توسط خود این افراد رد شده است.