سرگردانی شهروندان زاهدانی در پی کپسول گاز/ فرماندار: کمبود گاز نداریم، شهروندان نگران نباشند

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 439 بدون نظر

درحالی مردم در کوچه پس کوچه های شهر برای یافتن یک کپسول گاز سرگردان هستند که چندی پیش فرماندار زاهدان به شهروندان گفته بود “نگران نباشید کمبود گاز نداریم”.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ  به نقل از زاهدانه، هنوز یکماه از صحبت های فرماندار شهرستان زاهدان مبنی بر توزیع سیستم توزیع نامناسب گاز در کلانشهر استان سیستان وبلوچستان نمی گذرد که سرما و کمبود گاز امان مردم را بریده بگونه ای که آنها را سرگردان در کوچه پس کوچه های شهر برای یافتن ماشین حمل کپسول های گاز کرده است.

چندی پیش بود که مجتبی خانجانی در خصوص برخی نارضایتی های مردمی مبنی بر وجود صف های طولانی توزیع سیلندر گاز مایع و وجود دلالان گاز اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده، میزان سهمیه گاز مورد نیاز در شهرستان زاهدان، روزانه ۱۱۰ تن است اما به دلیل توزیع نامناسب برای رفع نیاز شهروندان در ایام خاص مانند زمستان و پاییز این مقدار در روز به ۱۸۰ تا ۲۱۰ تن رسیده است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط ۷۰ تن گاز مازادی که روزانه وارد زاهدان می شود به دلیل سیستم توزیع نامناسب میدانی در اختیار دلالان سیلندر گاز قرار می گیرد، گفته بود: سیستم توزیع نامناسب سبب شده تا سهمیه مازاد گاز به دست دلالان برسد و آنها نیزسیلندرهای گاز را با هزینه ای ۲ تا ۲/۵ برابر در سطح شهر از طریق دکه ها به فروش برسانند.

با این تفاسیر فرماندار زاهدان در اوایل آذر ماه امسال به شهروندان گفته بود نگران نباشید با توجه به ورود موج سرما در شهر با کمبود گاز مواجه نیستیم؛ اما این گفته های خانجانی در صورتی است که همه روزه شاهد صف های طولانی ای هستیم که مردم برای یافتن یک عدد کپسول گاز در این شهرستان به صف ایستاده و چشم انتظاری می کشند و هر بار توپ این صف ها به زمین یکی از مسئولین شهر پاسکاری می شود.

درادامه این پاسکاری شهروندان از روند توزیع نامناسب گاز و کوتاهی برخی مسئولین ناراضی و گله مند هستند چرا که در حالتی نبود و کمبود گاز مایع شهروندان زاهدانی را در رنج و عذاب غوطه ور کرده که این وسیله نایاب به راحتی در بازار آزاد به قیمت ۹هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید