وجود بیش از ۲۰ مدرسه تخریبی در چابهار

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار 180 بدون نظر

رییس آموزش وپرورش چابهار با اشاره به کمبود شدید فضاهای آموزشی در چابهار گفت که  بیش از ۲۰ مدرسه تخریبی در این منطقه وجود دارد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ به نقل از ایسنا، حسن نوروزی در دیدار با مشاور عالی و دستیار جوان نماینده مردم شهرستان های کنارک و چابهار در مجلس با اشاره به کمبود های آموزش وپرورش در استان افزود: “استان سیستان وبلوچستان کمترین سرانه فضای آموزشی کشور را با نسبت ۳متر به ازای هر دانش آموز دارد و این درحالی است که میانگین کشوری چیزی بالغ بر ۵.۵ متر به ازای هر دانش آموز است”.

وی بیان کرد: “این سرانه در شهرستان چابهار شامل چابهار و دشتیاری به کمتر از ۲متر و در خود شهر چابهار به کمتر از نیم متر می رسد”.

رییس آموزش و پرورش چابهار با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان تصریح کرد: “در چابهار بالغ بر ۱۰فضای استیجاره ای و بیش از۲۰مدرسه تخریبی وجود دارد که اگر به موقع به آن ها رسیدگی نشود، مشکلات جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد”.

نوروزی با اشاره به پروژه عدالت آموزشی در استان سیستان وبلوچستان گفت: “در این طرح سازمان برنامه و بودجه موظف شده بیش از ۶۰۰میلیارد تومان را ظرف سه سال برای نوسازی و تجهیز مدارس در استان سیستان وبلوچستان صرف کند”.

وی خواستار پیگیری نماینده مردم چابهار و کنارک در مجلس برای اختصاص این مبلغ به استان شد.

رییس آموزش وپرورش چابهار ضمن تشکر از خیرین و علما برای مشارکت در پروژه های مدرسه سازی تاکید کرد: “باتوجه به کمبود فضاهای آموزشی به دستور مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت مردم موظفند درجاهایی که مدرسه وجود ندارد،خانه ها و مساجد را با رعایت اصول شرعی به صورت رایگان در اختیار آموزش وپرورش قرار دهند”.

 

دیدگاهتان را بنویسید