تعیین وزیری بلوچ در امارات انتقادهای در ایران به دنبال داشت!

کمپین فعالین بلوچ . slideshow, اخبار, اخبار بلوچستان 561 بدون نظر

وزیر شدن دختری بلوچ در امارات بار دیگر انتقادها از عملکرد حاکمیت در ایران و عدم استفاده از شایستگان بلوچ در ایران را بر انگیخت.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته کشور امارات اعلام کرد که سارا امیری را به عنوان وزیر “علوم و فناوری های پیشرفته” در قالب وزارتی جدید جهت توسعه تکنولوژی در کشور برگزیده است.

سارا امیری دختر بلوچ اصالتا اهل ایران است که همانند بسیاری دیگر از بلوچهای هجرت کرده به کشورهای حوزه خلیج به مناصب عالی دست یافته اند.

از سوی دیگر این اتفاق با واکنش های مختلفی از سوی کاربران شبکه های مجازی عمدتا بلوچ رو به رو شده است.

بسیاری از کاربران شبکه های مجازی وضعیت بلوچها در کشورهایی که فرصت ها به طور برابر به افراد تحصیل کرده داده می شوند را با وضعیت بلوچستان و ایران مقایسه کرده و از حاکمیت ایران انتقاد کرده اند.

در همین زمینه یک کاربر به نام نصیر بلوچ نوشت: “متاسفانه در استان خودمون بلوچها هیچ جایگاهی ندارند، حتی معلم بلوچ کرایه کشی می کند”

کاربری دیگر به شوخی نوشت: ” بالاخره اینهمه زحمات و تلاش ما که خواهش می کردیم یک مسئولیت کوچک به بلوچ و اهل سنت بدهند نتیجه داد.”

کاربر دیگری به نام امیر نوشت: اونجا (امارات) عدالت هست توی ایران وأسطه گری وپارتی بازی وتبعیض است”

یک کاربر دیگر گفت: “حکومت ایران بلوچها را یک تهدید می داند اما امارات بلوچها را یک فرصت می بیند همین نگاه باعث شده انتصابها صورت بگیرند یا صورت نگیرند”

دیدگاهتان را بنویسید